2020-09-26 22:38:47

AZS PWSTE Jarosław przegrała na inaugurację z AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice

Nasz w jedyny przedstawiciel na drugoligowym froncie zmagania rozpoczął od porażki. Zespół z Jarosławia musiał uznać wyższość ekipy z Katowic.

AZS PWSTE Jarosław na inauguracje 2 ligi grupy C zmierzył się z AZS-em AWF Mickiewicz Romus Katowice. Faworytem tego starcia była ekipa z Katowic, jednak jarosławianie nie zamierzali ułatwiać zadania gospodarzom. Zapowiadało się więc bardzo ciekawe starcie w stolicy województwa śląskiego.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli miejscowi, a celnie za dwa punkty rzucił Mariusz Piotrkowski. Po chwili odpowiedział celnym osobistym Patryk Bielecki. W Katowicach emocji nie brakowało i niedługo po tym na prowadzenie wyszedł zespół z Jarosławia. Mecz był bardzo zacięty, choć z czasem to zespół ze stolicy województwa śląskiego zaczął powiększać przewagę.

Jarosławianie nie dawali za wygraną, ale ostatecznie po pierwszej kwarcie tracili do miejscowych siedem oczek. Po krótkiej przerwie, katowiczanie nadal przeważali, choć ekipa dowodzona przez Tomasza Fortunę próbowała atakować, by strata nie była zbyt duża. Niestety ta po drugiej kwarci powiększyła się do czternastu punktów.

Gospodarze po zmianie stron jeszcze mocniej przycisnęli i ich przewaga wraz z upływającym czasem była coraz większa. Zespół z Jarosławia próbował jeszcze coś zdziałać, ale jego sytuacja przed ostatnią kwartą nie należała do najłatwiejszych. Katowiczanie w ostatnich dziesięciu minutach kontrolowali przebieg spotkania i ostatecznie wygrali na inaugurację w stosunku 97-70.

AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice - AZS PWSTE Jarosław 97-70 (25-18, 29-24, 22-11, 21-17)

AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice: Nowak 0, Piotrkowski 22, Leszczyński 19, Piotrkowski 9, Stankala 8, Szczypka 12, Krzymiński 8, Chudzik 4, Wiliński 4, Kałuża 3, Kłaczek 4, Piotrowiski 4

AZS PWSTE Jarosław: Krawiec 6, Gumiński 19, Mikołajko 19, Buszta 8, Bielecki 4, Fortuna 0, Bednarski 0, Suliba 0, Majka 11, Argasiński 0, Reichert 3