2020-09-26 21:38:00

Miasto Szkła Krosno sezon rozpoczęło od porażki. Ulegli STK Czarnym Słupsk

Miasto Szkła Krosno przegrało z STK Czarnymi Słupsk. (fot. Miasto Szkła Krosno)
Miasto Szkła Krosno przegrało z STK Czarnymi Słupsk 68-78 na inaugurację rozgrywek 1 ligi koszykówki.

STK Czarni Słupsk od początku meczu objęli prowadzenie w meczu z Miasto Szkła Krosno, ale udana końcówka gospodarzy sprawiła, że to podopieczni Marcina Radomskiego wygrali pierwszą kwartę meczu. Po pierwszych dziesięciu minutach było 17-13.

Jednak w miarę upływu czasu Czarni Słupsk przejmowali kontrolę nad meczem. Do przerwy goście prowadzili aż siedem "oczek" przewagi. Na tablicy wyników widniał wynik 34-41.

Po zmianie stron bardzo dobrze prezentowali się koszykarze z Krosna. Rzucili kilka "koszów" z rzędu i przewaga Czarnych stopniała do zaledwie trzech "oczek". Jednak później podopieczni Mantasa Cesnauskisa otrząsnęli się z letargu i wygrali tę część gry podwyższając prowadzenie do 13 punktów.

Czwartą kwartę znów lepiej rozpoczęli koszykarze dowodzeni przez Radomskiego. Jednak przyjezdni kontrolowali przebieg meczu. Ostatnia kwarta padła łupem krośnian, ale mecz wygrali Czarni Słupsk 78-68.

Zatem Miasto Szkła Krosno sezon 2020/21 rozpoczęło od porażki. Wydaje się, jednak że ekipa ze Słupska będzie jednym z faworytów tych rozgrywek.

Miasto Szkła Krosno - STK Czarni Słupsk 68-78 (17-13, 17,28, 14-20, 20-17)