2020-09-26 21:37:20

Udana inauguracja Rawlplug Sokoła Łańcut! W pokonanym polu zostawili Zetkama Doral Nysę Kłodzko

Dziś rozpoczął się pierwszolgowy sezon basketu. Ekipa z Łańcuta na inauguracje nie dała szans ekipie z województwa dolnośląskiego. Sokół na Podkarpacie wróci w bardzo dobrych humorach.

Rawlplug Sokół Łańcut chciał udanie rozpocząć zmagania w Suzuki 1 lidze. Na jego drodze dziś stanęła Zetkama Doral Nysa Kłodzko, która błyskawicznie objęła prowadzenie 4-0. To widocznie podrażniło podopiecznych Dariusza Kaszowskiego, którzy błyskawicznie ruszyli do odrabiania strat.

Przyjezdni zdominowali dziś rywala, który nie wiedział jak odpowiedzieć na dobrą grę żółto-czarnych. Łańcucianie pierwszą kwartę pewnie wygrali, w stosunku 6-20. Po krótkiej przerwie Sokół nie zatrzymywał się i nadal był stroną przeważającą i do przerwy prowadził różnicą 23 punktów.

Po zmianie stron przyjezdni wciąż przeważali i w ostatnich dwóch kwartach sukcesywnie podwyższali prowadzenie. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 95-52. Najwięcej, bo 20 punktów dla Sokoła, rzucił Filip Małgorzaciak. Ponadto 16 punktów zdobył Wojciech Fraś.

Zetkama Doral Nysa Kłodzko - Rawlplug Sokół Łańcut 52-95 (6-20, 14-23, 13-24, 19-28)

Zetkama Doral Nysa Kłodzko: Ochońko 11, Bartkowiak 10, Nowicki 6, Kowalski 5, Nowakowski 5, Krakowczyk 4, Wojciechowski 4, Krawiec 3, Dawdo 2, Weiss 2, Krajniewski 0, Szymański 0

Rawlplug Sokół Łańcut: Małgorzaciak 20, Fraś 16, Karolak 16, Czerwonka 12, Majka 11, Pełka 6, Klima 5, Zaguła 5, Kulikowski 4, Inglot 0, Strzępek 0.