2020-09-26 18:09:06

Stal Stalowa Wola zdeklasowała Siarkę Tarnobrzeg w derbach Podkarpacia!

Stal Stalowa Wola rozgromiła Siarkę Tarnobrzeg. (fot. Marek Jedynak)
W wielkich derbach Podkarpacia Stal Stalowa Wola bezlitośnie obnażyła błędy Siarki Tarnobrzeg i wygrała ten ważny mecz aż 4:1! Bramki strzelali Filip Szifer, Michał Fidziukiewicz, Volodymyr Khorolskyi i Dawid Bałdyga.

Początek meczu nie zapowiadał aż takiego pogromu w wykonaniu Stali Stalowa Wola. Drużyny na początku badały swoje możliwości. Jednak w 21. minucie młody Filip Szifer pięknym uderzeniem od poprzeczki pokonał Macieja Kowala, ku uciesze kibiców "Stalówki".

Siarka Tarnobrzeg od utraty gola zaczęła grać coraz gorzej. Fatalne zagrania obrony Siarki przy wyprowadzaniu piłki od własnej bramki doprowadziły do rzutów karnych, które jeden po drugim wykorzystał Michał Fidziukiewicz. Napastnik Stali był dzisiaj bezkonkurencyjny w przeciwieństwie do swojego oponenta Arkadiusza Gajewskiego, który miał problemy z przyjęciem piłki w polu karnym.

W drugiej połowie rozochocona dobrym wynikiem Stal postanowiła podwyższyć rezultat i ukarała Siarkę Tarnobrzeg po raz czwarty w 47 minucie. W ekipie "Siarkowców:  intensywnie w całym spotkaniu pracował Kamil Kargulewicz, a Dawid Bałdyga efektywnie wykorzystał swoje minuty strzelając honorową bramkę dla gospodarzy.

Bramki: Dawid Bałdyga 57 - Filip Szifer 21, Michał Fidziukiewicz 36 z rzutu karnego, 41 z rzutu karnego, Volodymyr Khorolskyi 47.