2020-06-23 20:26:18

Patryk Kieliś, Adrian Wójcik i Sebastian Głaz rozpoczną przygotowania z Hutnikiem Kraków

Trzech nowych graczy rozpocznie przygotowania z Hutnikiem (fot. Hutnik Kraków)
Trzech nowych graczy rozpocznie przygotowania z Hutnikiem (fot. Hutnik Kraków)
Świeżo upieczony drugoligowiec nie próżnuje i już szuka zawodników, którzy mogą go wzmocnić. Szkoleniowiec beniaminka zdradził że przygotowania do nowego sezonu rozpocznie trzech nowych graczy.
 
Patryk Kieliś, Adrian Wójcik i Sebastian Głaz rozpoczną przygotowania z Hutnikiem Kraków, poinformował Leszek Janiczak w rozmowie z Gazetą Krakowską. Szkoleniowiec beniaminka drugiej ligi, zdradził także, jakie pozycje potrzebują wzmocnień.
 
Jak potoczyły się losy zawodników testowanych w ostatnim sparingu z Unią Tarnów? Będzie Pan któregoś z nich jeszcze sprawdzał?
 
-Tak. Chcę jeszcze zobaczyć Patryka Kielisia i Adriana Wójcika.
 
Mają pojawić się u was, kiedy 6 lipca drużyna rozpocznie przygotowania?
 
-Tak, pojawią się. Pojawi się również Sebastian Głaz. Ostateczne decyzje w ich sprawie podejmiemy pewnie 11 lipca po sparingu z Siarką Tarnobrzeg.
 
Opiekun nowohuckiej drużyny żałuje że nie będzie miał do dyspozycji Szymona Raka. 20-latek urodzony w Bełżycach rozegrał wprawdzie zaledwie jedno spotkanie ligowe, jednak sprawdził się w ekipie z Suchych Stawów. Jak stwierdził trener beniaminka, ten będzie mile widziany w Krakowie.
 
-Fajnie wkomponował się do drużyny. Także jako człowiek jest OK, zaaklimatyzował się, został dobrze przyjęty przez zespół, dobrze się tutaj czuł. No, szkoda... Zobaczymy. Z jednej strony chciałbym go mieć, ale z drugiej życzę mu jak najlepiej - niech gra w pierwszej lidze, oby Stomil się utrzymał, a Szymek niech sobie tam wywalczy miejsce. Oczywiście jeżeli będzie miał tam problemy, to zawsze może wrócić. Mamy czas do końca sierpnia - wyjaśnił.
 
Potrzebny obrońca z doświadczeniem w grze na wyższym poziomie
 
Hutnik Kraków awansował do drugiej ligi, wobec czego zespół musi zostać wzmocniony. Jak powiedział Leszek Janiczak, trwają poszukiwania defensora ogranego w wyższych ligach. Ponadto nie ukrywa, że przydałby się konkretny skrzydłowy.
 
-Na pewno jest nam potrzebny zwłaszcza środkowy obrońca, z doświadczeniem w grze na wyższym poziomie. Mamy wprawdzie Arka Garzeła, który jest doświadczony i zawsze możemy na niego liczyć, ale poza nim jest na dzisiaj jeszcze tylko Łukasz Kędziora. Nie możemy zostać z dwójką środkowych obrońców, będziemy szukać, to jest taka newralgiczna pozycja. Pozostaje natomiast kwestia skrzydłowego - to druga pozycja, która troszeczkę nam szwankuje. I na pewno będziemy szukać na skrzydło kogoś konkretnego - stwierdził.
 
Kandydatem na obronę były piłkarz Stali Mielec
 
Szkoleniowiec beniaminka w rozmowie z Gazetą Krakowską zdradził, kto jest kandydatem do zastąpienia Patryka Kołodzieja. Chodzi o Sebastiana Głaza, który w przeszłości grał w Stali Mielec. 29-letni pomocnik ostatnio grał w Avii Świdnik.
 
-To doświadczony zawodnik, grał w Stali Mielec, był tam kapitanem, jest ograny na wyższych poziomach. Czy jest tym zawodnikiem, którego szukamy - to się okaże, musimy troszkę poczekać. Jeden sparing mu nie wyszedł, ale nie wyszedł ogólnie całej drużynie. Dlatego ja go nie przekreślam, bo jest to dobry zawodnik i potrafi grać zdecydowanie lepiej. Zobaczę go w następnej grze kontrolnej z Arkiem Garzełem na środku i wtedy będzie go łatwiej ocenić niż w Tarnowie - powiedział trener krakowian.
 
Cały wywiad z Leszkiem Janiczakiem w Gazecie Krakowskiej możecie przeczytać TUTAJ

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 1

Rozwiąż działanie =

Kibol 2020-06-23 20:58:55 2 7

Był. Będzie. Jest. HUTNIK HKS! Chuligani z Nowej Huty!

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij