https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-05-26 09:40:00

Siedem siatkarek odeszło z Developresu SkyRes Rzeszów!

Developres SkyRes Rzeszów przeszedł rewolucję kadrową! (fot. Developres)
Developres SkyRes Rzeszów przeszedł rewolucję kadrową! (fot. Developres)
Aż siedem siatkarek opuściło szeregi Developresu SkyRes Rzeszów. W ekipie prowadzonej przez Stephana Antigę nie zagrają Tamara Gałucha, Katarzyna Zaroślińska-Król, Michaela Mlejnkova, Ali Frantti, Tamara Gałucha, Natalia Valentin-Anderson, Magdalena Hawryła i Kamila Witkowska.
 
Developres SkyRes Rzeszów zajął drugie miejsce w sezonie 2019/20 w Lidze Siatkówki Kobiet. Po tym sukcesie i tak klub przeszedł rewolucję kadrową. Ekipę "Rysic" opuściły Tamara Gałucha, Katarzyna Zaroślińska-KrólMichaela Mlejnkova, Ali Frantti, Tamara Gałucha, Natalia Valentin-Anderson, Magdalena Hawryła i Kamila Witkowska.
 
- Do klubu dołaczy cztery zawodniczki zagraniczne, a pozostałe będą krajowe - powiedział Marek Pieniążek podczas czatu live na facebooku Developresu. Wydaje się, że chodzi o Evę Mori, Alexandrę Lazić, Kiere van Ryk oraz Juliette Fidon-Lebleu.

Wiceprezes klubu wyjaśnił również czemu niektóre zawodniczki opuściły szeregi Developresu. - W przypadku Natalii Valentin-Anderson plany pokrzyżował nam koronawirus. Chodzi o dużą odległość z Portoryko do Polski. Po rozmowie z mężem uznała, że w przypadku kolejnej fali choroby, miałaby duży problem z powrotem do Portoryko. Wspólnie uznali, że nie będzie grać w Europie - tłumaczy Pieniążek.
 
Ali Frantti? Tak, jak każdy piłkarz chce grać w Hiszpanii, czy Anglii, tak Ali chciała grać w lidze włoskiej i taką ofertę dostała. Finansowo mogliśmy konkurować z włoskim klubem, ale nie prestiżowo, jeśli chodzi o ligę. Z Michaelą Mlejnkovą skończył się z kolei nam kontrakt. Zdecydowała się, że chce wrócić do ligi niemieckiej, gdzie była dużą gwiazdą - kontynuuje Marek Pieniążek.
 
W przypadku Kasi Zaroślińskiej-Król tak zdecydował zarząd naszego klubu. Dziękujemy jej za wspaniałą grę, wiele razy uratowała nam skórę, zdobyła najwięcej statuetek MVP ze wszystkich, ale niestety gdzieś się rozminęliśmy - mówi wiceprezes Developresu.
 
Cała rozmowa z Markiem Pieniążkiem dostępna poniżej.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij