https://online-mexos.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-05-07 16:17:44

To już pewne! Rozgrywki od 4 ligi w dół zakończone

Rezerwy Stalówki zostają w 4 lidze (fot. Radosław Kuśmierz)
Rezerwy Stalówki zostają w 4 lidze (fot. Radosław Kuśmierz)
Nie mamy najlepszych wiadomości dla wszystkich fanów niższych lig. Wobec nich zostały podjęte dziś kluczowe decyzje. 
 
Dzisiaj w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się spotkanie z prezesami wojewódzkich oddziałów. Powód? Przyszłość niższych lig, czyli od czwartej w dół. Na decyzje odnośnie ich dalszego kontynuowania czekała cała piłkarska Polska.
 
Koniec złudzeń!
 
Niestety nie jest nam łatwo przekazywać tą decyzję dalej, ale dziś został zakończony sezon w ligach od czwartej w dół. Sternik Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej w rozmowie z portalem nowiny24.pl powiedział że kontynuowanie zmagań byłoby bardzo trudne.
 
-Kontynuowanie rozgrywek byłoby naprawdę trudne dla tych klubów, bo np. byłby obowiązek testów na koronawirusa, by wrócić do gry, a to już jest naprawdę spory koszt. My więc od początku chcieliśmy, by decyzja była właśnie taka - powiedział Mieczysław Golba.
 
Co ze spadkami i awansami?
 
Niemal każda drużyna czekała na odpowiedź co dalej. Nie ma póki co jasnego stanowiska, jednak raczej można spodziewać się żę nie będzie spadków, a więc kamień spadł z serca między innymi w Pilznie, Stalowej Woli czy Kolbuszowej Dolnej. Natomiast jeśli chodzi o awanse to te prawdopodobnie będą, a więc szampany wyjmować może KS Wiązownica!
 
Decyzja o 3 lidze jeszcze nie teraz
 
O ile praktycznie już wszystko wiadomo w niższych ligach, to na niepewnym gruncie stoją piłkarze z trzeciej ligi. Tymi rozgrywkami od przyszłego sezonu będzie zarządzał PZPN. Sternik podkarpackiego związku stwierdził że sytuacja na tym poziomie jest trochę bardziej złożona i decyzja wobec niego zostanie podjęta później.
 
-Od przyszłego sezonu zarządzać nimi będzie Polski Związek Piłki Nożnej, więc tu jeszcze czekamy na oficjalny komunikat i podejrzewam, że będzie on podany 12 maja. Tam sytuacja jest trochę bardziej złożona i niewykluczone, że spadki jednak będą, bo wiadomo, że ta liga za duża być nie może - dodał szef Podkarpackiego ZPN-u.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij