https://www.dikyspray.pl/


2020-05-07 19:50:58

Beniaminek Krosno wrócił na piłkarskie boiska

Podobne tematy Beniaminek Krosno
Beniaminek Krosno od poniedziałku trenuje. (fot. Beniaminek Krosno)
Beniaminek Krosno od poniedziałku trenuje. (fot. Beniaminek Krosno)
Zawodnicy i zawodniczki Akademii Piłkarskiej Beniaminek PROFBUD Krosno od poniedziałku wrócili na piłkarskie boiska i wznowili treningi. Zajęcia zgodnie z wytycznymi odbywają się w małych grupach.
 
Beniaminek Krosno już trenuje. - Każda grupa wróciła do treningów. Na razie grupy PRO trenują po dwa razy w tygodniu, natomiast Beniaminek Soccer Schools, GIRLS oraz nasze przedszkolaki mają po jednym treningu. Zachęcamy wszystkich do udziału w zajęciach na otwartych boiskach. Do aktywności ruchowej, która daje wiele radości - mówi Marek Adamiak.
 
- Na chwilę obecną mamy cztery obiekty przygotowane do treningów – dwa boiska w Turaszówce, boisko wielofunkcyjne znajdujące się przy „PROFBUD Arenie” oraz „Arena Korczyna”. Niebawem do naszych obiektów, które będziemy mogli wykorzystywać dołączy „PROFBUD Arena” -  kontynuuje koordynator ds. organizacji w Akademii.
 
Przygotowujemy się właśnie do ściągania powłoki balonowej, tak by móc korzystać również z tego boiska. Mamy też inne możliwości co do obiektów treningowych, ale będziemy o tym informować na bieżąco jak będzie potrzeba wdrażania tego w życie. Mamy nadzieję, że niebawem wrócimy do pełnych grup i będziemy mogli odbyć trening z całą drużyną - kończy Marek Adamiak
 
Akademia wprowadziła także specjalne procedury bezpieczeństwa obowiązkowe dla zawodników, rodziców i trenerów. - Od poniedziałku wróciliśmy do trenowania. Wszystko zgodnie z wytycznymi podawanymi przez rząd. Każda drużyna została podzielona na mniejsze, 4-6 osobowe grupy względem ilości zgłoszonych się chętnych do powrotu na treningi. Przestrzegamy regulaminów na boiskach, pilnujemy dezynfekcji czy to u dzieciaków, czy trenerów oraz sprzętu. Widać po pierwszych zajęciach jak bardzo brakowało tego naszym zawodnikom oraz trenerom. Zwłaszcza dzieciakom, które na co dzień mieszkają w blokach i nie mogły za bardzo korzystać z podwórka. Z każdej strony słychać zadowolenie i szczęście z powrotu do treningu - cieszy się z powrotu na boisko Radosław Gromala, koordynator ds. szkolenia w Beniaminku.
 
Gromala relacjonuje jak będą wyglądały pierwsze dni po powrocie. - Treningi są na razie wprowadzające, musimy uważać, by po tak długiej przerwie nie narazić naszych zawodników i zawodniczek na zbędne kontuzje. Każda osoba zapoznała się z wytycznymi jakie obowiązują u nas w trakcie zajęć i każdy jest świadomy, że tylko nasze odpowiednie zachowanie przyczynić się może do tego, że niebawem będziemy mogli wrócić do treningu całej drużyny.
 
- Nie ukrywam jednak, że trening na boisku jest nie do zastąpienia, przez żadne udogodnienia online. I bardzo się cieszymy że znów możemy spędzać czas w taki sposób za jakim wszyscy tęskniliśmy - kończy Radosław Gromala
 
Poniżej w formie graficznej WYTYCZNE DO TRENINGÓW NA CZAS PANDEMII

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij