2020-05-08 12:02:31

Apklan Resovia już po testach. Czekają na wyniki

Podobne tematy Resovia 2 liga
Szymon Grabowski podczas badania na obecność COVID-19 w organizmie. (fot. Resovia)
Szymon Grabowski podczas badania na obecność COVID-19 w organizmie. (fot. Resovia)
Apklan Resovia dziś rano odbyła testy na obecność koronawirusa. W badaniach udział wzieło 22 piłkarzy, sztab szkoleniowy oraz osoby znajdujące się na liście zgłoszonej do PZPN. Są to osoby, które będą uczestniczyć w organizacji spotkań domowych.
 
Drugoligowca Apklan Resovia jest już po testach na koronawirusa. Piłkarze Szymona Grabowskiego już w poniedziałek rozpoczęli zajęcia w grupach sześcio osobowych.
 
Wyniki testów będą znane jutro. Natomiast jeśli ktoś będzie miał wynik pozytywny to osoba ta zostanie skierowana do dalszej diagnostyki badaniem wymazu z nosogardzieli w kierunku SARS-CoV-2 met. Będą to dokładne testy Real Time RT-PCR.
 
- Póki co nasza drużyna pozostaje w izolacji sportowej, gdzie  codzienne zdaje raporty medyczne informujące o stanie zdrowia oraz o temperaturze swojego ciała. Zgodnie z wytycznymi PZPN, po odebraniu wyników oczekiwać będziemy na zielone światło na powrót do treningów w grupie 14-osobowej - czytamy na oficjalnej stronie "Pasiaków".
 
 
 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij