2020-04-08 10:22:00

Oficjalnie: Emanuele Zanini żegna się z Asseco Resovią

Emanuele Zanini poprowadził Asseco Resovię w pięciu mecach Plus Ligi. (fot. Asseco Resovia)
Emanuele Zanini poprowadził Asseco Resovię w pięciu mecach Plus Ligi. (fot. Asseco Resovia)
Oficjalnie wiemy, że Emanuele Zanini nie poprowadzi Asseco Resovii w sezonie 2020/21. Klub wybrał jego następcę, ale jeszcze tego nie ogłosił.
 
Emanuele Zanini w lutym zastąpił Wojciecha Serafina na stanowisku pierwszego trenera Asseco Resovii, który był tymczasowym szkoleniowcem. Wcześniej opiekunem "Pasiaków" był Piotr Gruszka. Włoski trener poprowadził ekipę z Rzeszowa w pięciu meczach Plus Ligi, a miał jeszcze w dwóch kolejnych. Niestety nie udało się dokończyć sezonu z powodu pandemii.

Jego bilans to cztery porażki i jedno zwycięstwo. Co ciekawe zwycięstwo zanotował w ostatnim meczu przeciwko Aluron Virtu Zawiercie.
 
– Dziękujemy trenerowi Zaniniemu za pracę i zaangażowanie oraz czas, który poświęcił na odbudowanie drużyny. Życzymy mu dalszych sukcesów – powiedział Piotr Maciąg, prezes zarządu Asseco Resovia S.A, cytowany na oficjalnej stronie klubu.
 
Z klubu odchodzi również Wojciech Serafin, który był na początku asystentem Piotra Gruszki. Później samodzielnie prowadził zespół w dwóch meczach, a sezon kończył jako drugi trener u boku Zaniniego.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij