http://sms.mielec.pl/2021/02/22/nabor-20212022/

2020-03-30 21:54:19

Marek Fundakowski: Anulować ligę? Zakończyć sezon? Zawsze ktoś będzie niezadowolony

Na zdjęciu Marek Fundakowski (fot. Karol Słomka)
Na zdjęciu Marek Fundakowski (fot. Karol Słomka)
Rozmowa z Markiem Fundakowskim, napastnikiem Karpat Krosno. O tym jak spędza wolny czas, jak przebiegają jego treningi indywidualne i kiedy, jego zdaniem wrócą rozgrywki. Zdradził nam też do jakiego zawodu przyucza się wieczorami ;)
 
- Jak sobie radzisz w przerwie od piłki?

- Czuje się jakby była przerwa zimowa, która tak naprawdę tyle co się skończyła. Niestety przez panującą epidemię w naszym kraju trzeba zmienić tryb życia i jakoś funkcjonować.
 
Całymi dniami spędzam czas z rodziną. Można powiedzieć trochę nadrabiam bo wiadomo, że w pełni sezonu są treningi, mecze jest też praca. A wieczorami uczę się - tu może niektórych zaskoczę - programowania! Od dłuższego czasu małymi kroczkami szkolę się w tym kierunku.
 
- A treningi? Jak przebiegają?
 
- Każdego dnia otrzymujemy od sztabu szkoleniowego rozpiski treningów, więc staram się utrzymać w formie ,ale jak wiadomo indywidualny trening to nie to samo co z drużyną. Brakuje mi tego! Chciałbym żeby sytuacja już się unormowała.

- Kiedy Twoim zdaniem rozgrywki powinny zostać wznowione?

- Sądzę, że na chwilę obecną ciężko jest wskazać datę kiedy można znów rywalizować w lidze. Obecna sytuacja w kraju nie jest stabilna, co kilka godzin dochodzą informacje o nowych zakażeniach. Osobiście cieszyłbym się jakby rozpoczęły się w przyszłym miesiącu, ale raczej jest to moje skromne marzenie.

- Jeśli nie uda się grać - zakończenie rozgrywek z bieżącym układem tabeli czy anulowanie sezonu?

Ciężkie pytanie... z jednej strony jeśli utrzymany obecny układ tabeli część zespołów może być niezadowolona ze względu na widmo spadku, a jak wiadomo niektórzy się wzmocnili z myślą o walce o utrzymanie.
 
Natomiast jeśli sezon zostanie anulowany druga część zespołów może mieć pretensje, bo poczynili wzmocnienia do awansu ligę wyżej. Także ktoś napewno nie będzie zadowolony.
 
Ja osobiście uważam, że powinien zostać utrzymany obecny stan tabeli, runda jesienna została rozegrana.

- Czy to, co się teraz dzieje na dobre zmieni piłkę?


- Mam nadzieję, że nie! Napewno mocno ucierpi gospodarka, a co za tym idzie sponsoring klubów może się bardzo zmniejszyć. Trzeba być dobrej myśli żeby jak najszybciej wszystko wróciło do normy i sytuacja pozwoliła na wznowienie treningów i rozgrywek ligowych. Chciałbym przy okazji pozdrowić wszystkich sympatyków piłki nożnej szczególnie krośnieńskich Karpat! i życzyć zdrowia! Obyśmy się jak najszybciej spotkali na stadionach!

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 3

Rozwiąż działanie =

KSWO8 2020-03-31 04:49:13 5 7

Niedawno Pana mizerna drużyna Karpaty była w strefie spadkowej . I wtedy jakie byłaby Pana zdanie?. Jednak jest to prawda że punkt widzenia jest zależny od punktu siedzenia.

KSWO8 2020-03-31 04:49:13 5 7

Niedawno Pana mizerna drużyna Karpaty była w strefie spadkowej . I wtedy jakie byłaby Pana zdanie?. Jednak jest to prawda że punkt widzenia jest zależny od punktu siedzenia.

Vanna Ly 2020-03-31 12:59:37 1 1

*Na pewno ktoś tu się nie uczył ortografii.

HejGol 2020-04-03 19:16:16 0 0

Mizerną drużynę i kibiców to masz na Parkowej w Dębicy

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij