https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-03-28 19:00:00

Mieczysław Golba: Powrót na boiska w kwietniu wydaje się niemożliwy

Na zdjęciu Mieczysław Golba, prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej (fot. Bogusław Szczurek)
Na zdjęciu Mieczysław Golba, prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej (fot. Bogusław Szczurek)
- Niestety, patrząc na to co się dzieje powrót na boiska piłkarskie już w kwietniu nie będzie możliwy - mówi Mieczysław Golba, prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej w rozmowie z Gazetą Jarosławską.
 
Sternik Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej jasno podkreśla, że nie widzi większych szans, by wrócić do gry już w kwietniu.
 
- Nie bez powodu Departament Rozgrywek Krajowych PZPN podjął decyzję o przesunięciu terminu zawieszenia rozgrywek o kolejny miesiąc, do 26 kwietnia. Aczkolwiek gdyby sytuacja się zmieniła wówczas termin ten zostanie skrócony - przyznaje Mieczysław Golba.
 
Kiedy według prezesa podkarpackiego związku będzie możliwy powrót do gry w piłkę nożną?
 
- Moim zdaniem najwcześniej, w co głęboko wierzymy, piłkarze wrócą do walki o punkty w maju. Bardzo chcielibyśmy, żeby tak było. Jeśli udałoby się wznowić rozgrywki wówczas będziemy zabiegać, żeby wydłużyć sezon do końca lipca, tak by gdzieś zmieścić te nierozegrane mecze - tłumaczy Mieczysław Golba.
 
Prezes Golba zapewnia równocześnie, że Podkarpacki ZPN będzie gotowy na zastosowanie różnych rozwiązań w przypadku wznowienia rozgrywek.
 
- Wstępne plany zawsze jakieś muszą być daleko w głowie, natomiast jeszcze za wcześnie by o takich decyzjach mówić. Tak naprawdę będziemy również śledzić jakie kroki podejmie PZPN i wówczas my, jako prezesi związków wojewódzkich podejmiemy stosowne decyzje. Na pewno takie decyzje wymagają głębszych przemyśleń i dłuższej analizy. Nie chcemy podejmować żadnych pochopnych ruchów - dodał Mieczysław Golba.
 
- Z pewnością, jeżeli będzie podjęta decyzja, że zespoły wracają do rywalizacji kluby otrzymają taką informację odpowiednio wcześniej, bowiem mamy świadomość tego, że również dzięki naszym prośbom, większość o ile nie wszyscy zawiesiły treningi. Potrzeba będzie więc tygodnia, dwóch, by wrócić na właściwe tory - mówi prezes.  
 
W najczarniejszym scenariuszu Podkarpacki ZPN bierze pod uwagę dwie opcje.
 
- Są dwie możliwości, pierwsza to zakończyć sezon rozgrywkowy na tych już rozegranych meczach i podliczyć tabele według zdobytych punktów, a drugi to powtórzenie sezonu piłkarskiego od nowa - kończy Mieczysław Golba.
 
Cały wywiad przeczytacie w Gazecie Jarosławskiej.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 9

Rozwiąż działanie =

~anonim 2020-03-29 07:51:50 10 3

W Anglii, Hiszpanii, Francji i Włoszech też grali, teraz wirusik zabija kilkaset albo i tysiąc ludzi dziennie w tych krajach, gdyby się opanowali to byłoby po kilka tysięcy na dobę i brak miejsc w szpitalach dla ludzi z innymi problemami. Ligi nie dogramy to pewne. Wyniki powinny być utrzymane.

ABC dziennikarstwa 2020-03-28 20:39:48 2 1

Nawet z prezesem nie można zrobić swojego wywiadu tylko copy z tygodnika. Wstyd panowie z ctrl+c i ctrl+v

Ktoś 2020-03-28 21:21:54 3 2

Czyli Wiązownica awansowała

Co z zawodnikami? 2020-03-28 21:50:43 3 1

Bez zgody zawodników to do końca lipca będziemy mogli zagrać ale co najwyżej w ping ponga. Deklarację w IV lidze i niżej są zawarte na okres do 30 czerwca 2020. A co z kolejnym sezonem? Rozpoczęcie będzie we wrześniu? Trochę odwagi w tym związku by się wszystkim przydało żeby zacząć mówić konkretny. Bo w głowie to wszyscy mają dalekosiężne plany tylko tutaj już nie będzie czasu na przemyślenia, najwyższa pora podejmować jakieś decyzję co będzie jak w maju liga nie ruszy bo szansa jest znikoma!?

Realny 2020-03-29 01:44:54 7 2

Wszytkie decyzje podjete aby kontynuować lige nawet od polowy maja lub podliczenie rundy jesiennej bedzie dla zawodników najlepszym rozwiazaniem. Anulowanie poprzedniej rundy to wstyd dla PZPN. Brak spadkow i wyliczyć awanse. Ligi sie powiększą ale w przyszlym sezonie można powiekszyc liczbę spadkowiczów.

Kibol 2020-03-29 05:56:08 1 2

Panowie spoko zaraz po swietach gramy juz mozecie zaczac intensywniej trenowac korona poddaje sie niepanikujcie tak z tym wirusikiem na bialorusi nonstop graja nawet dzis jest kolejka i przy pelnych trybunach a i tak mniej zarazonych Swiat sie niemoze tak zalamywac z byle jakiego powodu Walczyc trenowac korona niemoze panowac !

~anonim 2020-03-29 07:51:50 10 3

W Anglii, Hiszpanii, Francji i Włoszech też grali, teraz wirusik zabija kilkaset albo i tysiąc ludzi dziennie w tych krajach, gdyby się opanowali to byłoby po kilka tysięcy na dobę i brak miejsc w szpitalach dla ludzi z innymi problemami. Ligi nie dogramy to pewne. Wyniki powinny być utrzymane.

Trener 2020-03-29 18:18:09 1 0

Pan prezes chyba się trochę nie zna na trenowaniu, skoro według niego, po tak długiej przerwie, potrzeba tygodnia, żeby się przygotować do maratonu meczów. Najlepsze rozwiązanie angielskie, awanse według tabeli i brak spadków. A w nastepnym sezonie wszystko wyrównać.

Jik 2020-03-30 09:52:27 2 0

Panie prezesie jeśli zostaną utrzymane tabele to będzie spokój ale w razie powtórzenia sezonu kluby odadzą sprawy do sądu.

Kibol 2020-03-31 23:11:47 1 0

Ligi beda dokonczone po swietach wszystko sie unormuje temat korony znudzi sie wszystkim ucichnie to mimo ze nadal beda przypadki zakazen Takze pilkarzyki trenowac bo kwiecien -maj walimy w gale !

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij