https://www.dikyspray.pl/

https://online-mexos.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-03-27 21:33:19

Lubelski ZPN przedstawił ewentualny plan dokończenia sezonu w 3 lidze gr IV

Lubelski ZPN zaproponował ewentualne warianty dokończenia rozgrywek (fot. Radosław Kuśmierz)
Lubelski ZPN zaproponował ewentualne warianty dokończenia rozgrywek (fot. Radosław Kuśmierz)
Każdy liczy, że wszystkie rozgrywki uda się w jakiś sposób dokończyć. Póki co, ligi są zawieszone do 26 kwietnie. Lubelski ZPN podał jednak ewentualny plan na dokończenie zmagań.
 
Założenie że 3 liga gr IV zostanie dokończona jest bardzo optymistyczne. Zaraza szaleje i póki co, nie zanosi się na to aby rozgrywki zostały wznowione po 26 kwietnia. Co jednak gdyby się udało? Lubelski Związek Piłki Nożnej zaproponował trzy warianty dokończenia ligi.
 
Pierwszy z nich jest bardzo optymistyczny, zwany ekstremalnym i zakłada rozegranie piętnastu kolejek. Nie będzie to łatwe, jednak plan zakłada system zmagań środa-sobota/niedziela. Według tego założenia, rozgrywki powinny rozpocząć się w środę 29 kwietnia, choć wcale nie muszą. Otóż, grając tym systemem do 30 czerwca pozostają aż cztery środy wolne.
 
Co jednak, gdyby do gry wrócić dopiero w połowie maja? No cóż, rozegranie piętnastu spotkań w tym czasie z wolnymi środami będzie raczej niemozliwe. Wobec czego dopuszcza się wariant rozegrania dziesięciu kolejek. W tym systemie do dyspozycji byłyby trzy środy wolne, a liga zakończyłaby się 27 czerwca.
 
Ostatnim wariant zakłada rozegranie dwunastu kolejek, a runda miałaby zostać wznowiona w długi majowy weekend. Ta opcja zakłada aż pięć wolnych śród, z których jedna miałaby zostać przeznaczona na egzaminy maturalne. Wszystkie możliwości są na ten moment zbyt optymistyczne, jednak najbardziej optymistyczny byłby wariant ekstremalny.
 
Trudno na ten moment przewidzieć jak to się wszystko zakończy. Każdy chciałby rozegrać wszystkie piętnaście spotkań. Jest to możliwe, nawet jeśli liga zostanie wznowiona w weekend 16/17 maja. Problem jednak wtedy może stanowić logistyka, bowiem mecze będą w systemie środa-sobota/niedziela. Tym samym grając co trzy dni, liga zakończyłaby się 3 lipca.
 
Na ten moment to jednak dywagacje. Bezpieczeństwo nasze i bliskich jest teraz najważniejsze, a piłka nożna tak naprawdę zeszła na dalszy plan. Teraz jedynie pozostaje czekać na rozwój wydarzeń i ewentualne decyzje dotyczące przyszłości.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 5

Rozwiąż działanie =

eh 2020-03-28 10:22:43 8 2

Co za problem zakończyć sezon po rundzie jesiennej? Połowę sezonu zaliczyć jako całość i po problemie. Anulowanie całego sezonu to kompletna głupota.

eh 2020-03-28 10:22:43 8 2

Co za problem zakończyć sezon po rundzie jesiennej? Połowę sezonu zaliczyć jako całość i po problemie. Anulowanie całego sezonu to kompletna głupota.

obserwator 2020-03-28 11:25:55 6 1

rozegranie 5-10 kolejek na 15 które zostały jest bezsensowny każdy zespół by wtedy chciał grać tylko kolejki ze słabymi a nie zmocnymi i zawsze ktoś będzie pokrzywdzony przy ustalaniu meczy ,lepsza opcja to w ogóle już nie granie i zaliczenie wyników jesiennych gdzie każdy grał tylko 1 mecz ,albo zaliczyc wyniki ostatnie i według tego awanse i spadki bez baraży a piłkarzy wysłać do domów bo nie wiadomo kiedy nowa liga sezonu ruszy bo może być że za rok....

~anonim 2020-03-28 14:21:26 4 1

co jeden to lepszy filozof

abraxas 2020-03-29 08:36:52 1 0

Sezon powinien zostać zakończony w stanie obecnym, pierwsza drużyna awansuje. .Zrobić powiększenie lig do 20-22 drużyn.i rozpocząć następny sezon normalnie.

Kibic 2020-03-30 10:58:53 0 0

Podzielenie tabeli, podzielenie punktow na pol i gramy tylko pare kolejek! ;)

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij