https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-03-27 16:45:00

Ekstraklasa uchwaliła zasady obniżania pensji zawodnikom. W niższych ligach też do tego dojdzie!

Podobne tematy Ekstraklasa
W związku z nadzwyczajnymi okolicznościami w kraju i na świcie spowodowanymi pandemią wirusa SARS-CoV-2 Rada Nadzorza Ekstraklasy uchwaliła zasady ograniczenia wynagrodzenia dla piłkarzy. Stało się tak na wniosek wszystkich klubów.
 
Kluby PKO Ekstraklasy będą mogły obniżyć pensję zawodnikom aż o połowę, ale nie do kwot niższych niż 10 tysięcy złotych. Wobec tego klub nie musi prosić zawodników o dobrowolne zrzeczenie się pensji tylko może powołać się na uchwałę Rady Nadzorczej.
 
- Wskutek wprowadzonych w Polsce ograniczeń kluby nie mogą prowadzić zorganizowanych treningów i rozgrywać meczów. W rezultacie, świadczenie usług profesjonalnych przez zawodników na rzecz klubów w dotychczasowym kształcie zostało znacząco ograniczone, a kluby nie osiągają zaplanowanych przychodów. Przyjęta uchwała ma na celu minimalizowanie negatywnych wpływów pandemii na sytuację finansową klubów, a zwłaszcza uchronienie ich przed bankructwem, zachowanie miejsc pracy i ochronę wynagrodzeń, a także zapewnienie integralności rozgrywek - czytamy na oficjalnej stronie Ekstraklasy.
 
- Uchwała rady nadzorczej Ekstraklasy reguluje, że kluby są uprawione do obniżenia wynagrodzenia piłkarzy o 50%, jednak do kwot nie niższych niż 10 tys. zł brutto w przypadku umów o pracę lub umów cywilnoprawnych dla zawodników nieprowadzących działalności gospodarczej oraz do 10 tys. zł netto dla piłkarzy rozliczających się z klubami na podstawie faktury VAT. Obniżki wynagrodzeń piłkarzy mają obowiązywać od 14 marca br. do minimum pierwszego meczu ligowego w Ekstraklasie rozgrywanego jako impreza masowa z udziałem publiczności, jednak nie krócej niż do zakończenia sezonu rozgrywkowego 2019/2020 lub do dnia 30 czerwca 2020 r. – zależnie od tego, które z tych zdarzeń nastąpi później - czytamy dalej.
 
Projekt wprowadzony przez Radę Nadzorczą Ekstraklasy musi zostać zatwierdzony przez PZPN, ale to będzie tylko formalnością. Wydaje się, że jakiekolwiek protesty piłkarzy, że za 10 tyś nie da się żyć to będzie ich kompromitacja.
 
- Na bazie uchwały rady nadzorczej zarząd Ekstraklasy zwróci się do zarządu PZPN o przyjęcie stosownych regulacji w Federacji w tym zakresie, obejmujących także zasady wyłączające możliwości rozwiązania kontraktów przez zawodników wskutek obniżek wynagrodzeń dokonanych na bazie uchwalonych zasad. Ta pomoc ze strony Związku jest obecnie traktowana przez kluby jako priorytetowa, gdyż zapewnia wsparcie w bieżącym sezonie i daje szanse na przetrwanie tego trudnego okresu - czytamy dalej kominukat.
 
Obniżka pensji czeka również piłkarzy z niższych lig. W pierwszej kolejności będzie to Fortuna 1 liga, o czym informuje na swoim twitterze dziennikarz, Krzysztof Stanowski. - Oczywiście będzie też cięcie zarobków w I lidze i inne minimum niż dla ESA. Trzeba tylko czekać na komunikat - napisał.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 3

Rozwiąż działanie =

place 2020-03-27 17:45:27 2 0

1/ wariant 1500 - 2900
2/wariant Czy się stoi czy się leży 2 tys. się należy

M 2020-03-27 18:52:13 1 0

Czyli najmniej 7 koła na rękę mogą dostać.

ask 2020-03-27 20:06:03 0 0

generalnie tak powinno być na całym świecie, i nie tylko ze względu na wirusa. Śmiesznie wysokie zarobki ludzi kopiących piłkę i grosze płacone ludziom, którzy nas leczą i ratują życie. Kiedy do tego doszło?

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij