https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-03-27 13:24:43

Polski Związek Piłki Nożnej wprowadzi program pomocowy

Polski Związek Piłki Nożne pomoże klubom w trudnej sytuacji (fot. PZPN)
Polski Związek Piłki Nożne pomoże klubom w trudnej sytuacji (fot. PZPN)
Trudne czasy nadchodzą dla światowej piłki. Podkarpackie kluby znalazły się w trudnym położeniu, jednak Polski Związek Piłki Nożnej nie zamierza zostawiać ich samych. 
 
W ostatnim czasie powstało bardzo dużo pytań dotyczących najbliższej przyszłości. Kluby piłkarskie zaczęły martwić się o przetrwanie. Dziś odbyła się telekonferencja z udziałem Zbigniewa Bońka, Macieja Sawickiego oraz z członkami zarządu PZPN. Dotyczyła ona nadzwyczajnej sytuacji w jakiej znalazła się polska piłka w związku z wprowadzeniem początkowo stanu zagrożenia epidemicznego, a obecnie stanu epidemii.
 
Efektem dyskusji jest rozpoczęcie prac nad wprowadzeniem pakietu pomocowego, którego celem jest ułatwienie klubom piłkarskim zrzeszonym w PZPN funkcjonowanie w aktualnej sytuacji. Ponadto Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej zależy również na umożliwieniu klubom, właściwego dostosowania się do nieuchronnych zmian w nadchodzącej piłkarskiej rzeczywistości.
 
Podczas telekonferencji podjęto decyzję o tym, że utrzymany zostanie program Pro Junior System na dotychczasowym poziomie. Ponadto PZPN wypłaci klubom nagrody w pełnej wysokości, pomimo nierozegrania pełnego sezonu.
 
To jednak nie koniec, bowiem kolejną decyzją jest wprowadzenie systemu wsparcia solidarnościowego dla klubów, które nie uzyskają nagród w programie PJS w sezonie 2019/2020. Polski Związek Piłki Nożnej postanowił też dofinansować kluby oraz zawiesić opłaty za uczestnictwo od 3 ligi do C klasy.
 
Płacić nie będzie trzeba także za uczestnictwo w rozgrywkach juniorskich. Zwiększone zostały także nagrody dla uczestników Totolotek Pucharu Polski na szczeblu centralnym, a także zmodyfikowane niektóre przepisy licencyjne.
 
Podział środków oraz szczegóły programu możecie znaleźć TUTAJ

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij