https://online-mexos.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-03-30 12:57:00

Stowarzyszenie Druga Liga Piłkarska wystosowało apel do piłkarzy i sztabów trenerskich

Stal Rzeszów już obniżyła swoje pensje, czy inni pójdą jej śladem? (fot. Radosław Kuśmierz)
Stal Rzeszów już obniżyła swoje pensje, czy inni pójdą jej śladem? (fot. Radosław Kuśmierz)
Trudna sytuacja w polskiej piłce sprawia że włodarze klubów zaczynają szukać oszczędności. Tym razem do cięć może dojść także na szczeblu drugoligowym.
 
Póki co, nie ma żadnej uchwały która z góry nakazywałaby obniżenie zarobków. Stowarzyszenie Druga Liga Piłkarska obserwując co się dzieje w związku z zarazą, wystosowało propozycję do piłkarzy i sztabów trenerskich. Dotyczy ona czasowego ograniczenia wynagrodzeń o 50%, jednakże kwotą uznaną za maksymalną będzie wartość całkowitego uposażenia na poziomie 3500 PLN brutto. Zmiany miałyby wchodzić od momentu zawieszenia rozgrywek.
 
Poniżej pełny apel Stowarzyszenia Druga Liga Piłkarska
 
APEL DO PIŁKARZY I SZTABÓW TRENERSKICH
Działając w porozumieniu Klubów 2 Ligi zrzeszających się w ramach Stowarzyszenia Drugiej Ligi Piłkarska, przedstawiamy rekomendacje dotyczące czasowego ograniczenia wynagrodzeń zawodników oraz trenerów.
Powszechnie panująca epidemia, zmusza Nas do podjęcia bardzo ciężkich decyzji dotyczących dalszego funkcjonowania Klubów. Wszyscy jesteśmy na dzisiaj niepewni co nam przyniosą kolejne miesiące. Zdajemy sobie sprawę, że nikt nie był przygotowany na paraliż rozgrywek piłkarskich co wiąże się z poważnymi stratami finansowymi. Brak możliwości rozgrywania meczów ligowych powoduje brak wpływów finansowych do Klubów, z tytułu umów sponsorskich, promocji Samorządów, czy też wpływów z tytułu zakupu biletów na mecze. Wstępne oszacowaliśmy straty wszystkich Klubów 2 ligi na poziomie 10 mln zł biorąc pod uwagę pierwsze półrocze 2020 r.
Zwracamy się z apelem do wszystkich zawodników i trenerów pracujących w Klubach 2 ligi o pełną wyrozumiałość i powagę z uwagi na zaistniałą sytuację. W najbliższych dniach zapewne przystąpicie do renegocjacji Waszych wynagrodzeń, co nigdy nie jest przyjemne ani łatwe. Sprawą kluczową na dzisiaj jest wprowadzenie takich mechanizmów i rozwiązań, które pozwolą przetrwać ten ciężki okres. Stoimy dzisiaj przed dużym wyzwaniem jak przeorganizować Klub tak, aby nie zbankrutował, a jednocześnie zapewnić jego funkcjonowanie i zachować płynność finansową.
W związku z tym DLP rekomendujemy czasowe ograniczenie wynagrodzeń o 50% całkowitego uposażenia (do momentu rozpoczęcia nowych rozgrywek sezonu 2020/2021), oraz kwotą uznaną za maksymalną będzie wartość całkowitego uposażenia na poziomie 3500 PLN brutto. Zmiany miałyby wchodzić od momentu zawieszenia rozgrywek.
Liczymy na Waszą wyrozumiałość, gdyż Kluby to dla Was miejsce pracy. Jeśli nie dojdziemy do porozumienia to wiele z nich przestanie istnieć w najgorszych scenariuszach lub straci płynność finansową, a co za tym idzie stracicie miejsce swojego zarobkowania i robienia tego co kochacie na poziomie centralnym.
Prezesi Klubów II ligi

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 5

Rozwiąż działanie =

Is 2020-03-30 16:22:18 8 7

Pawcio aleś ty głupiutki

Is 2020-03-30 16:22:18 8 7

Pawcio aleś ty głupiutki

~anonim 2020-03-30 18:31:32 3 5

Pawcio LM-a to byś pewnie zapalił

~anonim 2020-03-30 18:49:18 7 1

pilkarzyki pajacyki nie ma granka nie ma sianka

Kibol 2020-03-30 22:22:43 2 8

Mysle ze tak zle niebedzie koronawirus za chwile odpusci moze 19 do 26 kwietnia nasze drugoligowe Stale oraz Sovia zaczna grac i za 2 -3 miesiace o wirusie zapomnimy wiekszosc panikarzy to ma wirusa ale w MOZGU .Pozdro dla Sovii Stalowki i drugiej Stali tej z Rzeszowa oraz z Mielca rowniez

Przykre ale prawdziwe 2020-03-31 07:59:44 3 2

W niektórych klubach niższych lig zawodnicy za chwilę w ogóle nie będą dostawać pieniędzy. Zgodzą się na obniżkę o 30 czy 50% ale w maju nie dostaną już wcale.Czerwiec i lipiec będą podobne bo sponsorzy będą zwalniać pracowników, miasta i gminy będą musiały zabezpieczyć pieniądze na leczenie , socjal, nauczycieli itd.Proponuję piłkarzom poszukać powoli dodatkowego źródła dochodu bo zaraz z powodu braku gotówki której nie odłożyli na czarną godzinę będą musieli pożyczać , żebrać lub nie daj Boże jak we Włoszech kraść

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij