https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-03-03 21:03:50

Wielki finał PLT w Rzeszowie. Elita polskiego tenisa zagra na Podkarpaciu!

Paweł Dzikiewicz (na zdjęciu) wygrał turniej eliminacyjny w Warszawie (fot. Maciej Gillert)
Paweł Dzikiewicz (na zdjęciu) wygrał turniej eliminacyjny w Warszawie (fot. Maciej Gillert)
Wielki Finał Pucharu Polskiej Ligi Tenisa, w którym udział weźmie 32 najlepszych graczy z całego kraju, odbędzie się już 28/29 marca na kortach Spin w Rzeszowie. Będzie to najmocniej obsadzony turniej tenisa ziemnego w historii Podkarpacia.

Polska Liga Tenisa skupia obecnie już blisko 800 zawodników z całego kraju, a także z zagranicy. Głównie amatorów, ale nie tylko, bo w zimowym cykl pod nazwą Puchar PLT 2020 udział wziąć może każdy.

- Zimowy cykl Pucharu PLT miał być z założenia połączeniem świata amatorskiego z zawodniczym. W eliminacjach udział wziąć może każdy, zagrać w większości z rywalami na swoim poziomie, ale też z byłymi zawodnikami. Do wielkiego finału awansuje jednak tylko 32. najlepszych. Nie tylko zawodowców, ale także solidnych amatorów, którzy potrafią naprawdę dobrze grać w tenisa - mówi Radosław Gerlach, jeden z organizatorów.

I właśnie tych 32. tenisistów zobaczymy już końcem marca na kortach Spin w Rzeszowie. To właśnie stolicę województwa podkarpackiego władze PLT wybrały na wielki finał cyklu.

- Korty SPIN to najładniejszy obiekt w południowo-wschodniej Polsce, z twardą i przyjemną do gry nawierzchnią, przemiłą obsługą i profesjonalnym zapleczem. To zdecydowanie jedne z najlepszych kortów na których mieliśmy okazję organizować turnieje. Poza tym nasza liga zrodziła się właśnie tutaj i cieszymy się, że możemy tak ważne wydarzenie zorganizować w naszym mieście - dodaje Gerlach.
 


Na zdjęciu Antoni Mierzwa, reprezentant Głogowa Małopolskiego (fot. Bartłomiej Frydrych)
 
Kogo będzie można zobaczyć na kortach w Rzeszowie? Na razie znamy 17. nazwisk, bo eliminacje jeszcze trwają. Awans wywalczyli już jednak m.in.  Grzegorz Panfil (finalista Pucharu Hopmana z 2014 roku w parze z Agnieszką Radwańską), notowany na listach ATP Kamil Gajewski, wielokrotny mistrz Polski amatorów Tomasz Moczek czy też byli zawodnicy Bogdan Dzudzewicz, Michał Sekuła, Paweł Dzikiewicz i Adrian Sobczak. W stawce pojawią się też dwaj bardzo mocni gracze z Ukrainy - Pavlo Kulabukhov i Oleksandr Kyrychenko.

Wśród finalistów nie zabraknie też reprezentantów Podkarpacia. Do wielkiego finału zakwalifikowali się m.in. rzeszowianie Aleks Majewski i Philippe Olko oraz Antoni Mierzwa z Głogowa Małopolskiego. Pełną listę nazwisko poznamy po 15 marca. Do rozegrania pozostały jeszcze dwa turnieje eliminacyjne - w Toruniu i Warszawie.

Transmisję na żywo z wielkiego finału w Rzeszowie oglądać będzie można na żywo w internecie na kanale YouTube Polskiej Ligi Tenisa. Przez cały czas trwania transmisji prowadzone będzie także studio w którym będzie można zobaczyć rozmowy z uczestnikami i gośćmi. Uczestnicy finałowych zmagań rywalizować będą o 5 tysięcy złotych w gotówce i okazały puchar.

Więcej szczegółów, wyniki i aktualny ranking PLT znaleźć można na stronie internetowej organizatora - www.polskaligatenisa.pl.

Wideo z ostatniego turnieju eliminacyjnego Pucharu Polskiej Ligi Tenisa w Lublinie:


Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 2

Rozwiąż działanie =

Hanna 2020-03-03 23:06:51 1 0

Gdzie można kupić bilety?

procoros 2020-03-04 13:33:35 0 0

www.luvoo.net - niesamowity serwis randkowy dla dorosłych, którzy chcą znaleźć partnera do seksu

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij