2019-12-23 16:37:10

Puchar Polskiej Ligi Tenisa w Rzeszowie. Aleks Majewski nie dał szans rywalom

Aleks Majewski (na zdjęciu) wygrał eliminacje Pucharu Polskiej Ligi Tenisa w Rzeszowie.
17-letni Aleks Majewski sięgnął po zwycięstwo w kolejnym turnieju eliminacyjnym Pucharu Polskiej Ligi Tenisa 2020, który odbył się na kortach SPIN w Rzeszowie. Było to jedno z największych wydarzeń tenisowych w historii Podkarpacia.

Młody rzeszowianin nie miał sobie równych podczas kolejnego turnieju Pucharu Polskiej Ligi Tenisa. Aleks Majewski najpierw wygrał swoją grupę, a później zwyciężył także we wszystkich meczach fazy pucharowej.

Szczególnie emocjonujące były spotkania półfinałowe i finał. Aleks Majewski najpierw pokonał innego rzeszowianina, faworyzowanego Jakuba Zamorskiego (4:3, 4:2), a następnie wygrał z rewelacją turnieju, 16-letnim Antonim Mierzwą (2:4, 4:1, 10:4).

W drugim półfinale, wspomniany Antoni Mierzwa pokonał 27-letniego warszawianina Krzysztofa Stempnia 4:0, 4:2. Wcześniej pochodzący z Głogowa Małopolskiego zawodnik wyeliminował lidera rankingu Polskiej Ligi Tenisa, 35-letniego Leszka Września.

Aleks Majewski i Antoni Mierzwa awansując do finału turnieju w Rzeszowie zapewnili sobie udział w Wielkim Finale Pucharu PLT 2020, który odbędzie się końcem marca w Warszawie. W nagrodę za zwycięstwo w Rzeszowie Aleks Majewski otrzymał warty ok. 1000 złotych zegarek marki Lacoste ufundowany przez jednego ze sponsorów Polskiej Ligi Tenisa, firmę Time Trend.

W turnieju w Rzeszowie udział wzięło w sumie 42 zawodników - był to jeden z największych turniejów tenisowych w historii Podkarpacia. Warto dodać, że najmłodszym uczestnikiem zmagań był zaledwie 15-letni Krzysztof Morawiec z Niepołomic, a najstarszym 71-letni Włodzimierz Zdunek z Krosna. Udział w rywalizacji wzięły udział także dwie kobiety - 16-letnia Joanna Sołek z Rzeszowa i 19-letnia Dominika Szczotka z Jarosławia.

Pan Włodzimierz Zdunek, jako najstarszy zawodnik, który pojawił się w stolicy Podkarpacia, otrzymał specjalny upominek od kolejnego ze sponsorów cyklu, firmy Wine Bureau - markowe wino o wartości blisko 300 złotych wraz z zaproszeniem na degustację ze światowej klasy sommelierem.

Kolejny turniej z cyklu Pucharu PLT odbędzie się w dniach 11/12 stycznia 2020 roku w Poznaniu. Udział w turniejach Polskiej Ligi Tenisa może wziąć; bez względu, na wiek, płeć czy tenisowe umiejętności. Turnieje rozgrywane są w systemie skróconym - do czterech gemów i bez przewag (przy równowadze decyduje złota piłka). Trzeci set rozgrywany jest jako super-tie break do 10.

Zgłoszeń dokonywać można przez stronę organizatora - www.polskaligatenisa.pl. Tam także znajdują się szczegółowe wyniki, statystyki materiały wideo z turniejów oraz zapis transmisji na żywo z zawodów.

Jakub Zamorski (na zdjęciu) dotarł do półfinału Pucharu PLT w Rzeszowie.

Bać vs. Mierzwa 0:4, 0:4

16-letni Antoni Mierzwa był rewalacją rzeszowskiego turnieju i zapewnił sobie udział w wielkim finale Pucharu PLT.