https://www.dikyspray.pl/


2019-11-18 19:11:13

Kto rządzi w podkarpackich okręgówkach?

foto.archiwum
foto.archiwum
W miniony weekend dobiegła końca runda jesienna w Podkarpackich Klasach O, w których działo się wiele ciekawych rzeczy. Oprócz cotygodniowych podsumowań kolejek, które znajdziecie na naszej stronie, przygotowaliśmy dla was podsumowanie tego, kto rządzi na V ligowych boiskach w naszym regionie.
 
3, to liczba jaką można opisać Stalowo Wolską Okręgówkę. Na prowadzeniu mamy trzy „Sokoły” z Niska, Kamienia i Sokolników. Różnica między liderem, a drugą drużyną wynosi trzy punkty. W tabeli bardzo ciasno, bo różnica między czwartym ŁKS-em Łowisko, a ósmym LZS-em Ździary jest równa trzem „oczkom”. Jako jedyny 12 zwycięstw odniósł w tej rundzie potentat z Niska, który ma na swoim koncie 38 punktów. Lider przegrał tylko jedno spotkanie z Sokołem Sokolniki. Oprócz oczywiście zdobyczy punktowej kibiców cieszyć może fakt, że Sokół dysponuje najskuteczniejszą ofensywą w lidze oraz drugą najlepszą defensywą. Bez wątpienia była to udana runda dla zawodników Rafała Leśniowskiego, jednak na wiosnę muszą włożyć sporo pracy żeby powrócić do IV ligi.
 
W Rzeszowie jak na razie rządzi Resovia II Rzeszów, która rzutem na taśmę wskoczyła na pozycje lidera po pokonaniu 6:1 Błękitu Żołynia. Mimo wielu wzlotów i upadków w tej rundzie gracze Pasów, w końcówce byli bardzo skuteczni, co pozwoliło im zająć fotel lidera. Duża w tym zasługa „pomocy z 2 ligi”, która miała miejsce w wielu ważnych meczach i mocno przyczyniła się do tego sukcesu. Jedyny niesmak jaki pozostał po tej rundzie to z pewnością przegrana w derbach ze Stalą II Rzeszów 1:2.  Na wiosnę szykuję się zacięta rywalizacja o awans, bowiem chętnych na IV ligę jest sporo, a miejsce jest tylko jedno.
 
Jakub Słomski może mieć sporo powodów do zadowolenia po ostatniej rundzie, bowiem jego podopieczni Lechia Sędziszów Małopolski z przewagą czterech punktów pewnie liderują w tabeli. Piłkarze z Sędziszowa przegrali tylko jedno spotkanie w pierwszej kolejce z Olchovią Olchowa. Po tym meczu szli jak burza i nikt nie był w stanie urwać im trzech punktów. To co ich wyróżniało na tle innych to świetnie zorganizowana defensywa, która straciła tylko 7 bramek. W ataku może nie ma jakiejś wprawiającej w osłupienie liczby, jednak są z tego punkty, a to jest w piłce najważniejsze. Bez wątpienia możemy stwierdzić, że jeśli Lechia utrzyma swój poziom na wiosnę to będziemy ją oglądać ligę wyżej w kolejnym sezonie.
 
Po „hitowym” starciu w ostatniej kolejce Klasy O Krosno w którym Czarni 1910 Jasło pokonali 2:1 MKS Arłamów Ustrzyki Dolne, jasne stało się, że to piłkarze Ryszarda Skuby zimę spędzą na prowadzeniu w ligowej tabeli. Duża w tym zasługa kibiców, którzy mocno dopingują swoich ulubieńców i pomagają im w każdym meczu. O tym, jak duży wpływ mają na zawodników może przemawiać fakt, że w meczach u siebie Czarni nie stracili nawet punktu. Jaślan wyróżnia przede wszystkim „żelazna defensywa”, z którą rywale mają ogromny problem. Poza tym bramki w przodzie zapewnia Wojciech Munia, których jest najlepszym strzelcem drużyny. Rywalizacja z ekipą Arłamowa Ustrzyki Dolne na wiosnę zapowiada się pasjonująco.
 
Najbardziej swoją ligę spośród wszystkich Okręgówek zdominował Orzeł Przeworsk, który z 9-punktową przewagą w tabeli nad LKS-em Skołoszów pewnie zmierza po awans do IV ligi. Po zeszłorocznym mocnym zderzeniu z piątym stopniem rozgrywkowym w Polsce, drużyna Orła pokazuje, że chcę dostać drugą szansę i tym razem osiągnąć coś więcej w wyższej lidze. O tym, jak dużą przewagę mają gracze z Przeworska powinien świadczyć fakt, że wicelider ma połowę mniej strzelonych bramek. Będąc realistą ciężko sobie wyobrazić żeby sztuka awansu nie powiodła się piłkarzom Grzegorza Sitka. Jednak jak wiadomo „dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe”

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 6

Rozwiąż działanie =

abraxas 2019-11-19 08:05:21 2 2

To w Ustrzykach nie ma już klubu Bieszczady ?

Tylko Sokół 2019-11-19 14:28:52 4 1

Tercet napastników Sokoła Nisko wymiata
Tyczka (16 goli) Urban (13 goli) Juda (12 goli)
Jak łatwo policzyć strzelili 41 bramek na 49 całej drużyny w zaledwie 15 kolejek.

~anonim 2019-11-19 16:55:47 3 5

Arlamow dogadamy z 5 zawodnikami z 4 Ligii i Kamilem.......

Kumaty 2019-11-20 00:44:56 0 0

Tyczynski 15 Urban 12 i Juda12 i nie zawyzaj bo neladnie.

jks 2019-11-20 07:03:18 2 3

nawet zawodnicy z 3 ligi wam nie pomoga....nastepny twor typu cisna itp.

do Kumaty 2019-11-20 08:24:09 1 0

Faktycznie, pomyliłem się względem Judy. Ma 11. Poza tym nic nie zawyżam. Mogę dokładnie przytoczyć kto gdzie i ile strzelił. Nie moja wina że w okręgówce sędziowie czasami mają w d*****e notowanie strzelców, a później tworzą według własnego widzimisię
1. Słowianin 1-0 - Urban
2. Gorzyce 3-0 - Tyczka i 2 razy Juda
3 Sokolniki 3-4 - 2 razu Urban i Stępień
4 Łowisko 0-3 - 2 razu Urban i Juda
5 Kamień 1-0 - Juda z karnego
6 Siarka II 3-0 - Urban, Więcław i Tyczka
7 Stale 1-1 - Tyczka
8 Pogoń 5-0 - 2 razy Lewiński, 2 razy Tyczka i Urban
9 Jelna 7-1 - 2 razy Tyczka, 2 razy Urban, 2 razy Juda i Wąs
10. Pysznica 1-0 - Tyczka
11. Jastkowice 1-1 - Tyczka
12. Nowa Sarzyna 2-1 - Wąs i Tyczka
13. Nowa Dęba 6-1 - 2 razy Urban, 2 razy Tyczka , Juda i Lewiński
14. Brzyska Wola 5-0 - 2 razy Tyczka, 2 razu Juda i Lewiński
15. Zdziary 7-4 - 2 razy Urban, 2 razy Tyczka, 2 razy Juda i Szewczyk

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij