2014-03-22 18:15:59

Czarni Jasło lepsi od Wisłoki Dębica. Zwycięski gol Bartosza Szopy

Czarni Jasło wygrali z Wisłoką Dębica 1-0 w meczu 18. kolejki 4 ligi podkarpackiej. Zwycięskiego gola zdobył Bartosz Szopa.

Drużyna prowadzona przez Mirosława Kalitę ostatni raz goryczy ligowej porażki zaznała w sierpniu ubiegłego roku. Dziś serię 9 spotkań bez przegranej dębiczan przerwali niżej notowani Czarni Jasło.

Pierwsze 20 minut to chaotyczna gra obu zespołów głównie w środkowej części boiska. W miarę upływu czasu do głosu dochodzili jednak gospodarze.

W 25. minucie efektownym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Bartosz Szopa i zrobiło się 1-0. Czarni mogli przed przerwą jeszcze podwyższyć - dwukrotnie groźnie strzelał Grzegorz Munia, ale bramkarz Wisłoki nie dał się zaskoczyć.

W drugich 45 minutach obraz gry niewiele się zmienił. Wisłoka, co prawda dłużej utrzymywała się przy piłce, lecz to drużyna Czarnych miała więcej klarownych sytuacji do zdobycia kolejnych goli. W końcówce dębiczanie zaatakowali odważniej, ale gospodarze skutecznie się bronili i zdołali utrzymać korzystny wynik do końca sprawiając sporą niespodziankę.

Już na początku spotkania groźnej kontuzji doznał Paweł Setlak, który szybko musiał opuścić boisko. Zawodnik Czarnych doznał złamania ręki z przemieszczeniem.

1-0 Szopa

Czarni: Biernacki, Setlak (6 min. Szydło), Nabożny, Dziedzic, Munia (Borowiec), Chrząszcz, Szopa (Jamuła), Grzesiak (Tusiński), Warchoł (46 min. Świątkowski), Madejczyk, Kulig

Wisłoka: Ćwiczak - Wolak (76. Konik), Remut, Podlasek (72. Ivanovskyy - 85. Cyza), Oślizło, Juszkiewicz, Wrona, Kot, Lis, Pęcak, Kantor

Tabela po sobotnich meczach 18. kolejki: 4 liga podkarpacka 2013/2014 - tabela, statystyki

źródło: polskieligi.net / własne (B.M.) / czarnijaslo.pl / wisloka.com.pl