Fot. Monika Pliś/KS DevelopRes Rzeszów.
KS DevelopRes Rzeszów pokonał bez straty seta SSC Palmberg Schwerin w 6. kolejce grupy E Ligi Mistrzyń. Tym samym Rysice zapewniły sobie pierwszą lokatę i bezpośredni awans do ćwierćfinałów.
Dwóch wygranych setów potrzebowały podopieczne Cesara Hernandeza Gonzaleza, by zapewnić sobie triumf w grupie E. Najlepsza polska drużyna grała przed własną publicznością, gdzie zgarnęła komplet punktów i liczyła, że podtrzyma zwycięską passę.
Otwarcie rywalizacji należało do podopiecznych Felixa Koslowskiego. Ze środka trafiła Marije Ten Brinke i team ze Schwerina prowadził 8-4. Prowadzenie przyjezdnych podwyższyła Leana Grozer, dwukrotnie nie dając szans rzeszowskim przyjmującym i opiekun DevelopResu wykorzystał obie przerwy.
Miejscowe traciły już sześć oczek, lecz wraz z pojawieniem się na parkiecie Taylor Bannister, zaczęły stopniować zmniejszać dystans. Amerykanka wykorzystała kontratak i na tablicy wyników zrobiło się 13-16.
Przewaga Niemek topniała z każdą kolejną akcją. Na lewym ataku przebudziła się Laura Jansen i team z Rzeszowa doprowadził do remisu. W decydującej akcji blokiem popisała się Laura Heyrman, pieczętując zwycięstwo do 23.
Po zmianie stron obie ekipy grały punkt za punkt. Wprawdzie za sprawą Julity Piaseckiej oraz Jansen, gospodynie miały trzy punkty w zapasie, to straty momentalnie zniwelowała Mia Kirchhoff. Do tego z "pajpa" skutecznie kiwnęła Helena Kok i SSC Palmberg prowadził 16-15.
Mimo niekorzystnego obrotu spraw, Rysice zdołały przełamać ofensywę rywalek. Prowadzone przez Katarzynę Wenerską Rzeszowianki wypracowały sobie dwupunktowe prowadzenie 23-21 a kiedy blok obiła Jansen, miały trzy piłki setowe na zwycięstwo w grupie. Już pierwsza z nich okazała się wykorzystana- w boisko nie trafiła Helena Kok.
Losy rywalizacji były już rozstrzygnięte i trzeci set nie miał większego ładunku emocjonalnego, to należy oddać gospodyniom, że w pełni wywiązały się z roli faworytek. Obok Bannister kibice mogli w większym wymiarze zozbaczyć m.in. Marrit Jasper oraz Svitlanę Dorsman.
Grające w nieco przemeblowanym składzie Rzeszowianki szybko odjechały przeciwniczkom na 5 oczek i pilnowały tego prowadzenia. Prym wiodła amerykańska atakująca, którą wspierały obie środkowe. Wynik ustaliła Jasper posyłając punktową zagrywkę na 25-19. Statuetkę MVP otrzymała Julita Piasecka.
Przed DevelopResem wielki krokami zbliża się Final Four Pucharu Polski, które w dniach 7-8 lutego zostanie rozegrane w Elblągu. Rywalem obrończyń tytułu będą PGE Budowlani Łódź. Początek starcia w sobotę o godzinie 14:45.
KS DevelopRes Rzeszów: Katarzyna Wenerska, Julita Piasecka, Dominika Pierzchała, Oliwia Sieradzka, Laura Jansen, Laura Heyrman, Aleksandra Szczygłowska (libero) oraz Taylor Bannister, Svitlana Dorsman, Karina Chmielewska, Magda Kubas, Marrit Jasper, Nelly Adamczewska.
SSC Palmberg Schwerin: Hannah Kohn, Leana Grozer, Marije Ten Brinke, Mia Kirchhoff, Helena Kok, Britte Stuut, Florien Reesink (libero) oraz Anna Artyshuk, Hannah Kohn, Annegret Hölzig, Iris Vos, Finnja Frommann (libero).
Komentarze (1)
⚠
Uwaga!
Teraz komentarze są domyślnie ukryte, aby poprawić komfort korzystania z serwisu. Kliknij przycisk „Zobacz komentarze”, aby je wyświetlić i dołączyć do dyskusji.