2024-05-23 19:40:00

Jarosław Fojut: Jeśli chodzi o sztab szkoleniowy to jesteśmy zabezpieczeni na kolejny sezon

fot. YouTube
fot. YouTube
Mogę przekazać, że na pewno jeśli chodzi o sztab, jesteśmy już zabezpieczeni na kolejny sezon. To był dla mnie priorytet, jeśli chodzi o przygotowania do kolejnego sezonu - mówi Jarosław Fojut dla oficjalnej strony Stali Rzeszów. Zobaczcie co jeszcze powiedział dyrektor sportowy Miłoszowi Bieniaszewskiemu.
 
- Co czuje dyrektor sportowy po podpisaniu umowy z Sebastienem Thillem?
 
- Cieszę się, bo podpisanie umowy z Sebastienem Thillem było dla nas bardzo ważne.  I cieszę się, że udało się zmobilizować bardzo dużo osób, bo nie ukrywam, że negocjacje i te rozmowy trwały dosyć długo. Podpisanie tego kontraktu pokazuje, że można przyjechać do Rzeszowa, można się dobrze czuć, mając za sobą przeszłość w Lidze Mistrzów. I przekazywać tą swoją wiedzę, nie tylko oczywiście grając w piłkę, ale również będąc fantastycznym człowiekiem, jakim jest Sebastian. I wiązać się dalej ze Stalą Rzeszów, więc oczywiście bardzo się cieszę. 
 
Można powiedzieć, że to jest odhaczone i idziemy dalej, w cudzysłowiu. Aczkolwiek jest jeszcze dużo pracy przed nami do tego, żeby podsumować ten sezon i oczywiście przygotować się do kolejnego.

- Domyślam się, że Seba w dalszym ciągu ma być pewnie taką centralną postacią tego zespołu. 

- Tak, miejsce na boisku, na którym występuje Sebastian, środek pomocy do tego, osobowość jaką ma, jak współpracuje z kolegami, jaki ma wpływ na zespół. Można tak powiedzieć, że mamy plan aby budować zespół Sebastiana. Ten sezon pokazał, że te jego cechy i możliwości poznają również koledzy w drużynie i potrafimy już to jako zespół wykorzystywać. I mamy coraz więcej z tego konkretów. 

- Powiedziałeś, że Seba jest nie tylko świetnym piłkarzem, ale co równie ważne świetnym człowiekiem. I właśnie myślę, że on też ma być taką postacią, która będzie miała świetny wpływ na tych młodszych naszych też piłkarzy. No bo jest człowiekiem troszkę takim, na którego młody chłopak popatrzy i jest takim piłkarzem robiącym tzw. wow.

Na pewno, to jest wow. Jeszcze do tego można dodać przede wszystkim stabilność i powtarzalność tego, co robi na boisku. Co do jego wpływu na młodych zawodników, to mogę powiedzieć, podkreślić, że od pierwszej rozmowy z Sebastianem, która się odbyła w sierpniu tamtego roku, bardzo przejrzyście rozmawialiśmy, przekazaliśmy, jakim jesteśmy klubem, jaka jest nasza strategia.

I trzeba przyznać, i tutaj oczywiście bije duże brawa do tego, w jaki sposób ten zawodnik zaakceptował, zrozumiał i później realizował swoje zadanie. Dla mnie najważniejsze jest to, że przede wszystkim skupił się na swojej grze na boisku, bo ten sport jest priorytetem i on na boisku pokazywał, w jaki sposób można grać piłkę.

- Dwuletnią umową ze Stalą Rzeszów związał się również Kuba Raciniewski. On ma jeszcze opcję przedłużenia o kolejny sezon. Taka jest przyszłość Stali Rzeszów, jeśli chodzi o obsadę bramki?

- Teraźniejszość! Kuba jest z nami, dostaje teraz oczywiście szansę, ma okazję pokazać się. Ja mogę tylko zapewnić i Kubę, a przede wszystkim Kubę, że na pewno łatwiej nie będzie miał, a wręcz będzie miał coraz trudniej, bo tutaj, jeśli chodzi o rywalizację na tej pozycji, będziemy starali się utrzymać wysoki poziom, bo myślę, że i Jakub Wrąbel i Gerard Bieszczad wpływają na to, że możemy liczyć na bramkarzy. I ta rywalizacja jest według mnie, w ogóle rywalizacja na pozycjach jest bardzo istotna w rozwoju i myślę, że Kuba jako najmłodszy z tych trójki na pewno czerpie najwięcej. Aczkolwiek wiek to jest dla każdego, każdy inaczej do tego podchodzi, więc mam nadzieję, że również i Kuba i Gerard również czerpią z tej rywalizacji dużo. Myślę, że Kuba ma przed sobą dużo pracy do tego, żeby na stałe oczywiście zagościć bramce Stali Rzeszów czy w zespole pierwszoligowym, oczywiście docelowo w zespole ekstraklasowym, ale ma bardzo dobre podejście, determinację, jest cierpliwy i jak widzimy wesoły.

- Czy w najbliższym czasie możemy się spodziewać jakichś kolejnych takich fajnych, sympatycznych wieści, które będziemy mogli przekazać naszym kibicom? 

Mogę przekazać, że na pewno jeśli chodzi o sztab, jesteśmy już zabezpieczeni na kolejny sezon. To był dla mnie priorytet, jeśli chodzi o przygotowania do kolejnego sezonu, bo to co chłopaki zrobili w tym sezonie, po kilku zmianach w tym ostatnim pół roku,  pokazuje jak istotny jest sztab, ich współpraca, zrozumienie strategii i ta praca, bo oni mają największy wpływ bezpośrednio oczywiście na to, co jest przekazywane i w jaki sposób my przeprowadzamy proces treningowy. Oczywiście największy wpływ mają na to zawodnicy, którzy są głównymi aktorami na boisku i od nich najwięcej zależy.

- Sztab był priorytetem, a teraz zabieracie się za piłkarzy? Czy w niedługiej przyszłości będziemy mogli coś przekazać ciekawego? 

- Na pewno coś ciekawego będziemy mogli przekazać. Czy to będą dobre czy złe wieści, to oczywiście zależy od perspektywy osoby, która odbiera te informacje. Od samego początku tego roku bardzo mocno postawiliśmy na stabilizację i myślę, że wokół tego będą kręciły się wszystkie ruchy, które ewentualnie zrobimy w najbliższym czasie.

Rozmawiał Miłosz Bieniaszewski, rzecznik prasowy Stali Rzeszów.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 28

Rozwiąż działanie =

Marek Zupa 2024-05-23 20:11:53

Chłopie daj se spokój. W tym mięście jest tylko Resovia i Korona Załęże!

Stalowiec 2024-05-23 20:39:40

Zupa zamilcz twój głos jak i wszystkich tobie podobnych jest żaden bo jesteście w totalnej mniejszości Stal Rzeszów jest i będzie zawsze nad wami bo was powoli aczkolwiek systematycznie nie ma właśnie jesteście Koroną Rzeszów kibicowsko nie dużo wam brakuje!

Cwks sciek 2024-05-23 21:00:00

Czekamy na niedzielę godz 17 00 święto w Rzeszowie 2 liga dla bezdomnych oby na jeden sezon a potem 3 liga

~anonim 2024-05-23 21:20:36

Panie Fojut w tym sezonie nie było łatwo ale końcówka ok,muszą być wzmocnienia Stal ma Panować !

Biało Niebieski Rzeszów 2024-05-23 21:24:07

Fojut ,won ze Stali je blu

Erikson 2024-05-24 08:07:03

dyrektor sportowy hehe

Marian 2024-05-24 08:19:13

Podpisanie kontraktu z Thillem trochę ociepliło wizerunek Fojuta. Też od razu ten wywiad, tak żeby się wydawało jaki to on dobry dyrektor. Ale niech to nie przysłoni całokształtu dotychczasowej pracy tego człowieka w Stali. Bo ją należy ocenić negatywnie

Abraxas 2024-05-24 08:21:14

Przecież Thill jest po 30-tce , zwariowali ?

Aleksander Łódzki 2024-05-24 08:35:05

GieKSa 8-0 stal FIBREJN - pamietaMY! 3 w Alexie również hihi

Fojut, zapomniałeś? 2024-05-24 08:39:36

Skończ z tym korporacyjnym p*******lolo. Zapomniałeś, jaki cel deklarowaliście przed sezonem?
Zacznijcie normalnie się komunikować z ludźmi, bez takich farmazonów.

Kibice sukcesu 2024-05-24 08:54:03

Pamiętajmy ile hejtu wylewali w Fojuta i sztab kibice na początku sezonu a mimo to ich projekt się obronił. Promocja młodych, spokojne utrzymanie na kilka kolejek przed końcem a przy odrobinie szczęścia można było się zakręcić w barażach. Niektórym przydałby się solidny baranek w ścianę. 5 lat temu ten klub jeździł na mecze ligowe na pastwisko w Nowotańcu i potrafił tam przegrać. Doceńcie to że Stal od 2 sezonów na poważnie puka do Ekstraklasy. Dużo lodu na głowę dla co niektórych

Do Kibice sukcesu 2024-05-24 09:00:54

Człowieku, ty lepiej Idź manipulować kurkiem zimnej wody na kurniku przy Wyspiańskiego.
Nikt nie kazał deklarować w Stali walki o czołowe lokaty w sytuacji gdy rozmontowano skład. Gramy klasą sportową i taka jest prawda. Do tego głupio zadeklarowano nieprzedłużanie kontraktów zawodników po 30ce. A co teraz robią, i co Fojut określa jako sukces? Trochę pokory.

Kibic fibrejnu 2024-05-24 09:33:20

Utrzymanie jest, mam nadzieję , że Rafał nadal będzie rozdawał karnety w firmie z naciskiem na zabieranie rodzin grożąc zwolnieniami. Hej, ha wiśta wio stal Budziwój w piłkę gro.

Sprzedany kiBUC CWKS Porażki 2024-05-24 10:15:58

Tak mnie boli, że spadniemy, że nie mogę już spać. Stal ma na nas wywalone klejnoty i od 10 lat nas gania po miesicie. U nas mimo darmowych list w urzędach i spółkach miasta gdzie Fiołek i Stachowska naciskali na wpisywanie się na listy nikt nie chciał chodzić. Bilety za złotówkę na PESEL dziadka i cioci tez nie przyniosły rezultatu. Nawet darmowe wsiobucy z wyspainskiego do miasta na Hetmańską nie dały rady skusić kibuców do przyjścia na te cotygodniowe pośmiewiska.
Musze poleczyć kompleksy i poopowiadać pod różnymi Nickami jak to darmowe karnety rozdwaja w Fibrain (chociaż sam tam na 3 zmiani ciągne druta w światłowodach) żeby odwrócić kota ogonem od rozdawanych za pomki i przysiady biletach na derby.
Smutno mi, ze karma wraca do nas, ale zasłużyliśmy sobie na to. 33 kolejki bez sukcesów plus te wszystkie świństwa w historii naszej gry musiały się na nas zemścić. Na koniec Fiołek nas cay czas oszukuje z tym stadionem. Nie ma pieniędzy a wciska nam ciemnote. Podobno zamiast umowy podpisali sobie kartki na komunie dzieci,
Jeszcze nam wyrzucili kresowiaków z ratusza, dobrze ze się chociaz Bliźniaki ułomne ostały i największy kresowiak z krwi i kości FIOŁEK tylko szkoda, że to oszust.
Na koniec nam Prezes wywalił wypowiedzenie a główny sponsor ogłosił start od 4 ligi zamiast spadających rezerw.
To już koniec. Nie ma już resowi. KLUB MEM porzechodzi do Historii jako klub bez Historii,

AAAMMMEENNN! I z Panem Bogiem!

Krystyna Stachowska 2024-05-24 10:19:50

MOJA RESOVIO JA CIE NIGDY NIE OPUSZCZĘ. Bede zawsze tam! Gdzie nasza resofia gra!! La la la Aje ale jajaj.

Klocek 2024-05-24 10:26:01

To co ustawiamy Polonię hehe, ja wam pokaże jak to sie robi. A jeśli chodzi o kupowanie to sami wiecie , toć Podhale czy wygrana w Sieniawie to wszyscy co mają wiedzieć to wiedzą jak było.

Klocek 2024-05-24 10:58:55

O karnych w barażach jeszcze zapomniałem. Przekręt dekady :)

ZKS FIBREJN 2024-05-24 12:12:06

Łod zawsze tutej byłem!!!
Czyli od 5 lat...

Klocek 2024-05-24 12:18:02

No tak cały czas miał wam powtarzać sędzia karne dopóki strzelicie. Upokorzeni w meczu o awans. Fuks że w meczu nie dostali bo tyle co Resovia miała sytuacji to głowa mała. W każdym razie jak chcecie rady jak opitolić z Polonią to wam dam wskazówki. Pamiętacie ruch hehe

Klocek 2024-05-24 13:16:38

A to, że Zapytowski przy każdym karnym przekraczał linie nie ma teraz znaczenia bo i tak mieliśmy więcej sytuacji w meczu

Prawdziwy Marek d****a 2024-05-24 13:21:29

Jestem prawdziwy Marek Zupa
Gdy widzę posty o Stali to boli mnie d****a

Do klocka 2024-05-24 13:50:29

j*****c twoja pejsowie . Teraz to sobie możecie w kiblu klocka postawic łajzy .Wasza tradycja to kartofliska , czas sobie z tego zdać sprawę .

Klocek 2024-05-24 15:33:28

Kartoflisko to było na Hetmańskiej i gdyby nie Resovia to nadal by było, także mor.dy krótko leszcze sukcesu bo dzięki Najstarszej Królowej Polski macie oświetlenie i podgrzewaną murawę. Wkrótce powstanie nowy obiekt na Wyspiańskiego, już wam żal d****e ściska psy! To jak robimy tą Polonię czy nie. Za małą opłatę podpowiem jak to zawsze w stali robiliśmy. Hej ha wiśta wjo stal trzebownisko w piłkę gro!

Do klocka 2024-05-24 15:53:00

Trzebownisko wieśniaku jeździ na mecze Resovii dłużej niż ty marnujesz tlen na tej planecie!

Klocek 2024-05-24 16:27:54

Oj nie wiem wariacie jak z tym trzebowniskiem jest do końca, bo te chamciuchy dookoła z łąk,nowych wsi i innych metropolii jeżdżą na swoją wiejską stal. No ale nie ma się co dziwić- mają tam swój wiejski niby sport żużel. Hej ha wiśta wjo stal sprzedaje w tam i w tą!

Hahhahahahahhaha 2024-05-24 21:47:06

Post o żydach a ci dalej piszą o Resovii. Ktoś tu ma z*********e kompleksy. Ja jako kibic Resovii ,bardzo chcę tego spadku ,nie chce derbów ,nie chce was nawet oglądać tych krzywych ryjow waszych. c****j wam w d****e

~anonim 2024-05-24 21:49:51

Stal to k*****a j****** was . Miasto jest nasze czyli Resovii . Wasz twór to tam na Błażowa spadać i hyzne.. wsioki j******e

Resovia 2024-05-24 21:52:00

Do wszystkich gnid tutaj którzy piszą że nas nie ma. Jesteśmy i zawsze będziemy. Resovia dumą miasta. Resovia to rzeszowski klub . Stal to twór komuszy ,który z tym miastem nie ma nic wspólnego i nigdy mieć nie będzie

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij