2024-05-23 20:34:00

Kamil Kiereś: Łukasz Gerstenstein rozmawia z klubem na temat nowego kontraktu

Kamil Kiereś: Łukasz Gerstenstein rozmawia z klubem na temat nowego kontraktu
Kamil Kiereś: Łukasz Gerstenstein rozmawia z klubem na temat nowego kontraktu
 Przed ostatnim meczem Stali Mielec z ŁKS-em Łódź głos na konferencji prasowej zabrał Kamil Kiereś, szkoleniowiec "biało - niebieskich". Sprawdźcie co powiedział. 
 
- W meczu z ŁKS-em nie zagra Maciej Domański, który ma złamany palec u nogi podczas meczu z Pogonią Szczecin. Piotr Wlazło całą rundę wiosenną mierzył się z problemem bólu pleców, więc też go nie mamy do dyspozycji. Sezon zakończył już Mateusz Kochalski, szansę w bramce dostanie Konrad Jałocha -  zaczął Kamil Kiereś. 

Możemy jeszcze zdobyć ważne pieniądze dla klubu

 - Samoczynnie wyszła szansa na to, żeby zaistnieć w systemie tym powiedzmy Pro Junior System, gdzie są nagrody,  gdzie klub może jeszcze sięgnąć po nagrodę na poziomie 250-500 tysięcy złotych. Okazało się, że robiąc 150 minut w meczu tutaj z Pogonią Szczecin  dla młodzieżowców stwarza się taka przestrzeń, że możemy jeszcze dla klubu dodatkowo wygrać pieniądze i na pewno naturalnie  - mówił trener Stali Mielec. 

Kamil Kiereś o przepisie młodzieżowca na następny sezon

- Jeżeli tego nie ma, to tak kiedyś powiedziałem, że gdy zaczynałem pracę w Ekstraklasie 15 lat temu, to nie było takich przepisów, a wprowadzało się do Ekstraklasy zawodników bardzo młodych, którzy na to zasługiwali. Czy ten przepis jest dobry, czy to coś daje? Uważam, że klimat ma dwa końce i ma to swoje plusy, ale ma też minusy - oceniał szkoleniowiec mielczan.

Klub rozmawia z Łukaszem Gerstensteinem na temat kontraktu

- W tej chwili jest to wszystko na takim etapie, że klub prowadzi z Łukaszem Gerszensteinem rozmowy pod kątem, by on na stałe był zawodnikiem Stali Mielec, ale decyzja już należy do samego Łukasza i jego otoczenia menadżerskiego. Co wybiorą to już zależy od Łukasza. Musimy poczekać na ostateczne rozstrzygnięcia - wyjaśniał Kamil Kiereś.