2023-10-28 17:01:14

Lechia Gdańsk okazała się lepsza w starciu ze Stalą Rzeszów

Mimo niezłej gry, Stal Rzeszów musi wrócić bez punktów. Lechia Gdańsk wygrała z rzeszowianami 2-1.

W Gdańsku pukntulanie o godzinie 15. rozpoczął się mecz Lechii, w którym zmierzyła się ze Stalą Rzeszów w ramach Fortuna 1.ligi. Co ciekawe, gospodarze mieli dosyć sporą, bo niemal trzytygodniową przerwę od meczów, więc do starcia z rzeszowianami podchodzili ze świeżością.

W 5.minucie zaatakowali rzeszowianie, jednak Adreja Prokić został zatrzymany przez Piłę w polu karnym rywali. Chwilę później do głosu doszła Lechia. Z dystansu próbował Tomasz Neugebauer, jednak nie trafił w światło bramki. W 12.minucie kontuzji doznał zawodnik Stali- Szymon Kądziołka i konieczna była zmiana. Na boisko za niego wszedł Karol Łysiak.

Po okołu dwóch kwadransach w wyraźnym natarciu byli rzeszowianie. Dwukrotnie interweniował Sarnavsky, piłka nie zatańczyła w bramce. Ta sztuka udała się jedank gospodarzom. W 36.minucie  Po podaniu Meny, Maksym Khlan uderzył piłkę z około 5. metra i nie dał szans bramkarzowi przyjezdnych, wysuwając Lechię na prowadzenie.

Druga odsłona przyniosła więcej goli
Druga połowa rozpoczęła się od rzutu wolnego i następnie rzutu rożnego Thilla, czujny był jednak golkiper gdańszczan. W 61.minucie luksemburski zawodnik był bliski doprowadzenia do wyrówania. Dosyć przypadkowo dopadł do piłki korzystając z uśpienia Lechii, ale jego strzał okazał się chybiony.

W 72.minucie dobrą akcją ponownie popisała się Stal. Jesus Diaz biegł na wolne pole, ale Żelizko wślizgiem zablokował kolumbijskiego zawodnika. Los uśmiechnął się jednak do rzeszowian kilka minut później. Andreja Prokić podał futbolówkę do Adlera da Silvy, a ten zamienił swój strzał na wyrównującą bramkę.

Niestety, gospodarze ponownie wykazali się skutecznością. W 85.minucie Tomasz Neugebauer  przebiegł kilkadziesiąt metrów z piłką i uderzył z dokładnością z 20. metra, trafiając do siatki i ponownie dając prowadzenie Lechii. Więcej bramek w tym spotkaniu nie obejrzeliśmy, a rzeszowianie muszą wrócić na Podkarpacie bez punktów.

1-0 Maksym Khlan (36)
1-1 Adler Da Silva (78)
2-1 Tomasz Neugebauer (85)

Lechia Gdańsk: Sarnavsky – Piłka, Chindris, Olsson, Kałachur, Neugebauer, Zhelizko, Mena, Kapić, Khlan, Bobcek.
Stal Rzeszów: Wrąbel – Warczak, Góra, Kościelny, Oleksy – Danielewicz, Kądziołka, Thill, Łyczko, Prokić – Adler.

Fortuna 1. Liga - wyniki meczów 13. kolejki:

Tabela Fortuna 1 ligi:

Brawo Graba! Po raz kolejny pokazał vrowom gdzie ich miejsce!

Duma Rzeszowa 1944 2023-10-28 17:21:00

garba to pokazał kolejny raz, że jest marnym trenerem. W Podhalu nic nie pokazał. W Stomilu zawalił awans do 1 ligi na ostatniej prostej. W Lechii ma najwyższy budżet w lidze i ledwie środek tabeli. Aż dziwne, że go jeszcze nie wypjerdolili z tej Lechii. Ciekawe ile jeszcze prezesów da się nabrać na tego wuefistę? I co z tego, że parę lat temu wygraliście przy pomocy sędziego awans w barażach, skoro od 4 sezonów jesteście tylko mięsem armatnim i dostarczycielem punktów, podczas gdy my potrafiliśmy się włączyć do walki o najwyższe cele.

Mixi 2023-10-28 17:21:47

Skończyły się fuksy, pora wrócić na swoje miejsce

Rzeszowianin 2023-10-28 17:28:59

Więcej Stali na dalekim wyjeździe, niż pejsów na domowych meczach. Szkoda wyniku. Ale 2:1 to nie 4:1.A przebiegu meczu w Krakowie mogło być 7:1. Mogę ich lubić, albo nie Arka jazda z k... i. Widzów pewnie 350. Podadzą 1700. Buahahahahaha. W Rzeszowie bez zmiany Stal Rzeszów Pany.

#omturLOGIC 2023-10-28 17:41:25

Nie no, bez przesady, w Stomilu zrobił co miał zrobić. Z bodajże trzema zmarnowanymi karnymi w finale barażów żaden trener nie jest w stanie nic poradzić. Grajki nie chciały, to nie weszli.

Lechia w totalnej przebudowie. Poczekajmy na wiosnę. Mimo tego, póki co tragedii nie ma. Na teraz 3 pkt do 2 miejsca i bezpośredniego awansu oraz zaległy mecz. Taki to "środek tabeli" xD

Za to Zub jest trener pryma sort i jak sam mówi przyszedł zrobić awans. Mucha nie siada!

~anonim 2023-10-28 17:42:30

Jaki nowy stadion, dla pejsovi? Dla rozborski ego i 500 osób. Buahahahahaha Ludzie, pamiętajcie się. Tylko STAL ZKS.!!! Arka, cały Rzeszów trzyma za Was kciuki.

Rzeszowianin 2023-10-28 17:47:31

Te ich złudzenia. Grraba, CHARRAKTER, HONORROR, tRRadycja, sukcesy, frekfencja. Śmiechu warte.

~anonim 2023-10-28 17:51:08

No cóż parchate przegrały mecz ale głównym wątkiem jest RESOVIA, budziwojskie chamy w natarciu

~anonim 2023-10-28 18:04:26

Łykaj teraz, buraku z Trzebuski. Resovia, to nie moda? To tRRadycja. Buahahahahaha. Ferenc zły? Nieudacznicy, wszyscy źli.? Niedługo to Łukaszenko, to także będzie odpowiedzialny za "sukcesy" tego osiedlowego klubiku. Koniec z przekrętami za działki.

Anonim 2023-10-28 18:06:32

Ha ha ha ha ha ha ha ha

Do anonim 2023-10-28 18:08:50

Kolejne derby z rzędu w łeb to się kibicami lechii parchy stajecie? Nic nie znaczycie, a graba z takim budżetem ledwo zipie.

~anonim 2023-10-28 18:10:25

Matematyka. 250+70=320. Pejsovia i bu.... a. 250+70=1345.

nowe miasto 2023-10-28 18:17:35

z Rzeszowa nikt nie pojechał sama prowincja

FC Stal Stalowa Wola 2023-10-28 18:37:58

My byliśmy, dzięki za gościnę :)

~anonim 2023-10-28 18:53:14

"nowe miasto" tak sobie tłumacz pejsovaty menelu. Dokończ tanie winko i nyny. P. S. Stadion Zelmeru to i tak dla was za dużo.. Tyle w temacie.

Lopes21 2023-10-28 20:15:07

Po przegranym meczu anonimy zaczynają wierzyć że jednak wygrali. Cóż to tak jak Liga Miszczow, oni wciąż w nie są.

Kaesiak 2023-10-28 21:03:41

Stal to kur.wa tak jest,komuszy klubik może zawsze wincyj,zrobimy towarzysze ligę miszczów tak towarzyszu za wasze środki zrobimy puchar Polski z przekrętami

~anonim 2023-10-28 21:10:00

Napisze wam tak drugą bramkę dla Lechii to piłkarski kryminał jak można dać gościowi cały plac nie atakować go cofać się do tyłu i patrzeć... naprawdę tak się już dawno nie gra w pilke . Ja wiem że to końcówka meczu i nie ma się sił ale żeby żaden z naszych nie próbował przerwac akcji podejść zaatakowac??Matko cały czas wierzę w Stal ale na litość boską tak nie można grać...

Rajzerinio 2023-10-28 22:20:32

Biała mewo leć daleko stąd

brawo 2023-10-28 22:23:17

Ma chłop patent na omturowców. Na 6 spotkań z nimi, żadnego nie przegrał. Na samo nazwisko Grabowski dvpa pod tamą zaczyna piec, co doskonale widać powyżej. Coś pięknego!

Ogłoszenia 28.10.2023 sobota 2023-10-28 22:29:56

Szukamy kartonów dla zooba w tryliardach % wymiary 40 na 50 w tryliardach %, cena kartonu nie przekraczająca 2 zł netto, oferty prosimy składać na adres foojout@interia.pl

Duma Rzeszowa 1944 2023-10-29 09:46:05

Do omturlogic:
Tak jesteś zakochany w garbie, że nie widzisz jego braku umiejętności czy po prostu jesteś za głupi żeby to zobaczyć? W Stomilu mi nie chodziło o rzuty karne ze spartakusem, tylko o ostatnie 4 kolejki gdy nie wygrał żadnego meczu i dał się frajersko wyprzedzić w tabeli tracąc 2 miejsce i bezpośredni awans. Miejsca 7-12 to jest dokładny środek tabeli, a Lechia jest 8, więc zgadza się to co powiedziałem. Z tym składem i możliwościami finansowymi powinien być przynajmniej w top 5. Nie rozumiem twoich wypocin. Trener z niego żaden zrobił 2 awanse i będzie na nich leciał przez najbliższe lata. Od tamtej pory nie osiągnął absolutnie nic, a drużyny które prowadzi grają poniżej swojego potencjału. To nie jest opinia, a suche fakty.

07 2023-10-30 13:11:41

Ale jak to? Przecież kartel pedalski w wysrrańskiego twierdził ,że Stal się stacza i przejmują władzę, a ich więcej na wyjeździe jak klejman z Arką.

Dno 2023-10-30 17:06:29

Mecz w palę, tyle. Jesteście słabi w c..., Liga Mistrzów wam odjezdza Boli was Resovia, statystyki Grabowskiego na waszym przykładzie widać. Resovia Pany.