2023-10-28 14:10:02

Lechia Sędziszów Małopolski zwycięska w starciu na dnie tabeli z Koroną Rzeszów

Lechia Sędziszów Małopolski pokonała u siebie 3-1 Koronę Rzeszów w meczu 14. kolejki 4. ligi podkarpackiej.

Lechia Sędziszów Małopolski z przełamaniem!

Od początku sobotniego spotkania z najsłabszą w ligowej stawce Koroną Rzeszów, zawodnicy z Sędziszowa Małopolskiego przejęli inicjatywę i chcieli kontrolować przebieg boiskowych wydarzeń.

Podopieczni trenera Piotra Kozioła, nie potrafili jednak wykorzystać swoich okazji, zachowując się zbyt nerwowo w polu karnym rywali w decydujących dla finalizacji akcji momentach. Stąd też końcowa niedokładność i ostatecznie brak strzelonych w tej części spotkania goli.

Niedługo po przerwie, bo niespełna pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy Lechia w końcu przełamała się. A to za sprawą trafienia Davida Jezuita

Napastnik gospodarzy trafił ponownie w 77. minucie, a na prowadzenie 3-0 Lechię w minucie 84. wyprowadził Bartłomiej Karczewski.

Korona odpowiedziała jedynie trafieniem Wojciecha Rusinka z doliczonego czasu gry.

Tym samym drużyna z Sędziszowa Małopolskiego wygrała pierwszy raz od pierwszej ligowej kolejki, a więc od 12 sierpnia! Sytuacja Lechii w tabeli wciąż jednak nie jest najlepsza (przedostatnie miejsce ze stratą sześciu punktów do miejsca dającego utrzymanie).

Korona natomiast w tym sezonie jeszcze nie wygrała i z zaledwie jednym "oczkiem" na swoim koncie plasuje się na ostatniej pozycji w ligowej stawce.

1-0 David Jezuit (50.)
2-0 David Jezuit (77.)
3-0 Bartłomiej Karczewski (84.)
3-1 Wojciech Rusinek (90+.)

Lechia Sędziszów Małopolski: Ćwiczak - Początek, Kanach, Zygmunt, Lesiński, Kędzior, Mucha, Pyrdek, Janda, Jezuit, Słoma