2023-09-16 11:40:39

Szymon Kądziołka po meczu z Wisłą Płock: Musimy wygrać derby Rzeszowa

Stal Rzeszów nie podołała wczoraj Wiśle Płock i przegrała u siebie 0-1. Po meczu swoje odczucia opisał nam zawodnik biało-niebieskich, Szymon Kądziołka.

Jak oceniłbyś ten mecz?
-W pierwszej połowie Wisła zdecydowanie przeważała nad nami, dobrze domykała nas i nie mieliśmy tej inicjatywy. Mieliśmy kilka momentów w pierwszej połowie, ale po tej bramce z drugiej połowy z rzutu wolnego Wisła chciała już utrzymać ten wynik do samego końca.

Ta "przypadkowa" bramka zaważyła na wyniku. W końcówce chcieliście strzelić, ale nie udało się. Z czego to wynika?
-Wydaje mi się, że to wychodzi z naszej dekoncentracji i czasem chłopcy nowi, z zagranicy wchodzą na boisko i często nie wiedzą, co mają robić w polu karnym, z tego się to bierze. Za każdym razem było widać, że Wisła jak miała otwartą piłkę, to zawsze ją domykała, nie dawała nam czasu.

Tym pozytywnym akcentem jest fakt, że to młodzież teraz stanowi w Stali Rzeszów moc ofensywną zespołu.
-Wydaje mi się, że dajemy z siebie wszystko, bo jesteśmy wychowankami tego klubu i chcemy robić wszystko, żeby Stal wygrywała.

Zbliżają się derby Rzeszowa, czyli coś na co wszyscy czekają. Jakie jest wasze nastawienie przed tym meczem?
-Musimy to powiedzieć kibicom, że musimy wygrac ten mecz. Nie ma innej opcji.