2023-09-15 18:09:39

Porażka Handballu Stal Mielec

fot: Kamila Bik
fot: Kamila Bik

Dziś po ponad dziewięciu latach Mieleccy szczypiorniści wrócili na nową halę w mieście. Na inauguracje meczów u siebie podjęli zespól Jurandu Ciechanów. Spotkanie zakończyło się wynikiem dla 

Od początku meczu podopieczni Rafał Glińskiego chcieli się przy własnej publiczności zrehablilitować za porażkę w pierwszym meczu Ligi Centralnej ze Śląskiem Wrocław. W spotkanie dobrze weszli zawodnicy Stali Mielec i po skutecznej bramce Pawła Napierały wyszli na pierwsze prowadzenie w tym meczu. 

Z każdą minutą zespół z Mielca czuł się lepiej, po dwunastu minutach był wynik 7:6 dla gospodarzy. W drużynie biało-niebieskich wyróżniał się dziś ewidentnie Paweł Napierała, który pchał zespół Stali do przodu, ale także zaliczał dobre powroty do defensywy.

Walka o każdy punkt była bardzo zacięta, lecz Handball Stal Mielec co chwilę była na małym prowadzeniu punktowym. Jurand Ciechanów pomimo niesprzyjającej dla nich atmosfery w Mielcu dotrzymywali tempa rywalizacji gospodarzom. 

W końcówce pierwszej połowy biało-niebiescy zyskali trzy-punktową przewagę bramek. Do przerwy Stal Mielec prowadziła 17:14.

Drugą połowę bramką zaczął Jurand Ciechanów. Zespół gości od początku był zmotywowany, aby gonić wynik. Po niezmierna pięciu minutach Jurand wyrównał i wyszedł na prowadzenie w tym starciu 17:18. Goście zupełnie odmienili się na lepsze w tej drugiej częściu meczu. Gospodarze mieli niemałe kłopoty. 

Na pochwałę w drugiej części zasługiwał Daniel Goliszewski, który popisał się kilkoma pięknymi bramkami na korzyść Stali. Mecz był bardzo zacięty, gospodarze na kwadrans przed końcem meczu wyszli na jedno-bramkowe prowadzenie.

Dziesięć minut przed końcem na tablicy widniał remis 22:22. Końcówka meczu była bardzo emocjalna, ale w ostateczności po sześćdziesięciu minutach padł remis 27:27. Zwycięzcę trzeba było rozstrzygnąć w rzutach karnych. Niestety po karnych Handball Stal Mielec przegrała po karnych 1:4.

Handball Stal Mielec - CKS Jurand Ciechanów 27:27 po karnych 1:4 (17:14)

Składy:

Handball Stal Mielec:
1. Dawid Dekarz, 10. Łukasz Nowak, 14. Mikołaj Kotliński, 16. Oleksii Novikov, 17. Igor Graczyk, 18. Dzianis Valyntsau, 19. Jakub Kowalik, 20. Paweł Napierała, 23. Mateusz Kaźmierczak, 24. Bartosz Smoliński, 25. Filip Stefani, 28. Daniel Goliszewski, 29. Karol Przychodzeń, 31. Daniel Osmola, 44. Szymon Światłowski, 87. Michał Maj. Trener: Rafał Gliński

 
CKS Jurand Ciechanów:
6. Kosik Andrzej, 9. Mateusz Fuksiński, 10. Kamil Karczewski, 14. Adam Lewkowicz, 18. Damian Rutkowski, 19. Piotr Ruszkowski, 22. Tomasz Wiśniewski, 23. Dominik Mierzwicki, 30. Jakub Olszewski, 31. Adam Mirzejewski, 33. Marcin Smolarek, 37. Wiktor Urbański. 51. Bartosz Wojdak, 66. Piotr Budzich, 77. Patryk Dębiec. Trener: Arkadiusz Chełmiński.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij