2023-04-17 10:21:39

Niedźwiadki Chemart górą! Nastolatkowie z Zielonej Góry nie podołali ich grze

Wielkiej niespodzianki nie było - Niedźwiadki Chemart wygrały u siebie z Aldemedem SKM Zastalem Zielona Góra 86:51 i prowadzą 1:0 w serii II rundy fazy play off 2 ligi. W środę na wyjeździe przemyślanie mogą przypieczętować awans

Średnia wieku zawodników Zastalu Zielona Góra(wszyscy poniżej 20 lat) stawiała Niedźwiadki Chemart w roli mocnego faworyta do wygranej. Goście prowadzili 9:3, ale taka kolej rzeczy nie trwała zbyt długo i pod koniec kwarty uwidoczniła się przewaga gospodarzy. W II kwarcie nastąpił odjazd Niedźwiadków, które nie tylko seryjnie punktowały, ale także przykładały się do defensywy, Rafał Szpakowski i Ilian Węgrowski, liderzy Zastalu, nie zdziałali wiele nad Sanem,

Przerwa nie pomogła gościom, a gospodarzy nie rozkojarzyła. Po 24. minutach przemyślanie wygrywali 60:28, a pod koniec trzeciej odsłony gromili Zastal 70:30. W ostatniej odsłonie miejscowi zwolnili tempo i Zastal nieznacznie odrobił straty. Kibiców ucieszył nie tylko sam wynik, ale też powrót do gry Łukasza Uberny, który z powodu kontuzji pauzował od początku marca.

Niedźwiadki Chemart Przemyśl – Aldamed SKM Zastal Zielona Góra 86:51 (21:14, 28:12, 25:9, 12:16)

Niedźwiadki Chemart: Skubiński 4, Puchalski 19 (5 str., 3 prz.), Egner 12 (11 zb., 4 prz., 2 bl.), Janczak 18 (3x3), K. Majka 8 (1x3, 11 as., 3 str. 4 prz.) oraz Kindlik 3 (1x3, 3 prz.), Bal 5 (3 prz.), Uberna 10 (3x3), Kulikowski 2, Kucharski 3 (1x3), Lunguana 0, Kowalik 2. Trener: Daniel Puchalski.

Aldamed SKM Zastal: Góreńczyk 2, Łupiński 4 (7 str.), Dydak 4 (11 zb.), Szpakowski 8 (6 str.), Węgrowski 6 (4 str.) oraz Nowicki 5 (1x3, 3 as.), Rajca 2 (4 str.), Walczak 2, Kunc 10 (2x3, 4 str., 2 bl.), Orpel 6 (2x3), Kubka 2. Trener: Dawid Mazur.