2023-04-16 22:33:53

Wólczanka Wólka Pełkińska podzieliła się punktami z Igloopolem Dębica

W meczu 23. kolejki 4 ligi podkarpackiej Wólczanka Wólka Pełkińska zremisowała z Igloopolem Dębica 1-1. Gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania w samej końcówce.

Wólczanka Wólka Pełkińska, która zamyka ligową tabelę, dziś na własnym boisku podejmowała Igloopol Dębica. Emocji w tym spotkaniu nie zabrakło do ostatniej minuty, a rozstrzygający okazał się rzut karny w doliczonym czasie gry.

Po pierwszej części tego spotkania na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis, choć w 36. minucie piłkę w siatce umieścił Konrad Kornaś i to Igloopol mógł wyjść na prowadzenie. Ostatecznie arbiter nie uznał jednak tej bramki.

Po zmianie stron działo się już zdecydowanie więcej. Od mocnego uderzenia rozpoczęła Wólczanka, a bliski wpisania się na listę strzelców był Hubert Podolak, jednak po rzucie rożnym, jego uderzenie przeszło obok słupka. W 73. minucie "Morsy" objęły prowadzenie, kiedy po dośrodkowaniu z rożnego skutecznie główkował Adrian Brzostowski.

Gospodarze za wszelką cenę chcieli jednak doprowadzić do wyrównania i idealna okazja na to nadarzyła się w doliczonym czasie gry. W polu karnym sfaulowany został Krzysztof Pietluch i arbiter zdecydował się podyktować jedenastkę. Karnego na bramkę pewnie zamienił Hubert Podolak i doprowadził do remisu.

Ostatnie minuty przysporzyły sporo emocji, czego efektem były kartki, jeszcze przed ostatnim gwizdkiem boisko opuścił Rokita. Ostatecznie wynik spotkania już nie uległ zmianie i mecz zakończył się podziałem punktów.

0-1 Adrian Brzostowski (73)
1-1 Hubert Podolak (90+8-karny)

Wólczanka Wólka Pełkińska: Świder – Roga, Walat, Kloc, Michalski, M. Olejarka (64 Kapusta), K. Olejarka (50 Błonarowicz ), Paczocha, Gonzalez (78 Cisek), Podolak, Pietluch

Igloopol Dębica: Psioda– Leśniak, Drobot, Ribas, Cyran, Cieśla (46 Drobot), Janus (81 Cyganowski), Rokita, Melo, Kornaś (61 Brzostowski), Okoń (85 Jaszcz)