2023-04-17 10:24:46

Koszykarska Resovia pokonana przez Pogoń Prudnik

W pierwszym meczu II rundy play off 2 ligi OPTeam Stolaro Resovia uległa na wyjeździe Pogoni Prudnik 92:101. Rzeszowianie wpakowali się w kłopoty w II kwarcie, w której zdobyli aż o 22 punkty mnie od rywali

Najwięcej krwi popsuł Resovii Rzeszów duet Tomasz Nowakowski – Grzegorz Mordzak. Ten drugi jest doskonale znany kibicom basketu. Początek meczu nie był zły dla „Bieszczadzkich Wilków”. Trafiali Wojciech Wątroba, Konrad Mamcarczyk, Wojciech Szpyrka i gospodarze nie byli w stanie wyraźnie odskoczyć.  Na otwarcie II odsłony zza łuku trafił Szpyrka, resoviacy wyszli na plus, ale to była dla nich ostatnia dobra chwila w tej „ćwiartce”. Mordzak szybko odpowiedział „trójką” i prudniczanie złapali wiatr w żagle. Szaleli w ataku (6 trafień zza linii 6.75 w tej kwarcie), a że naszej drużynie nic nie chciało wpadać, z minuty na minutę powiększali zapas. Po 20 minutach wynosił 24 punkty (59:35).

W II rundzie fazy play nie gra się systemem mecz i rewanż, tylko do dwóch zwycięstw. Nasi koszykarze nie uznali jednak, że mecz uciekł im na dobre, zwarli szeregi w defensywie i ruszyli w pościg. Pierwsze 4 minuty III kwarty resoviacy wygrali 14:3 (49:62). Po rzucie Wątroby przegrywali 11 „oczkami” (56:67), ale zareagował na to duet Mordzak – Nowakowski i straty gości znowu wzrosły (56:76). Resovia przed małą pauzą jeszcze raz szarpnęła, „trójki” ustrzelili Szpyrka, Mamcarczyk i po dwóch kwadransach nie wszystko było przesądzone (64:76).

Czwartą odsłonę lepiej rozpoczęli miejscowi (81:64), ale „Wilki” nie rezygnowały, walczyły i 3 minuty przed syreną miały jeszcze cień szansy (80:89). Niestety, Pogoni znowu „otworzył” się rzut zza łuku; trafił tak Garwol, potem Madziar drużyna musiała się pogodzić z faktami. W środę w Rzeszowie mecz nr 2.

Pogoń Prudnik – OPTeam Stolaro Resovia 101:92 (30:28, 29:7, 17:29, 25:28)

Stan rywalizacji 1:0 dla Pogoni.

Pogoń: Prostak 2, Mordzak 25 (4x3, 12 as.), Nowakowski 32 (5x3, 4 as., 17 zb.), Nowicki 4 (4 as.), S. Sanny 7 (2x3, 3 str.) oraz M. Sanny 0, Madziar 8 (1x3), P. Garwol 8 (1x3), M. Garwol 15 (3x3), Krawiec 0. Trener Tomasz Michalak.

OPTeam Stolaro Resovia: Mamcarczyk 19 (3x3), Wątroba 22 (10 zb.), Czerwonka 7 (6 as.), Gumiński 8 (2x3, 9 as.), Warszawski 8 (2x3) oraz Szpyrka 22 (4x3), Krzywdziński 6. Trener Łukasz Lewkowicz.