2023-04-16 18:54:23

Sokół Sieniawa nie podołał Czarnym Połaniec na własnym terenie

Sokół Sieniawa przegrał u siebie z ekipą Czarnych Połaniec 1-3. Końcem starcia udało się zdobyć bramkę honorową, jednak nie zagroziła ona przeciwnikom w drodze do zwycięstwa.

Początek spotkania wydawał się nico monotonny. Piłka przenosiła się z jednej połowy na drugą, jednak brakowało klarownych sytuacji. Do pierwszej ciekawej akcji doszło, kiedy po wyrzucie z autu w pole karne Sokoła Sieniawa, piłka została wybita na przedpole, ale dopadli do niej gracze z Czarnych Połaniec, jeden z nich podał piłkę do Arleisona Martineza, który sprawdził formę bramkarza. Ten sam zawodnik okazał się kluczowy chwilę później. Arleison po wrzutce w pole karne po rzucie rożnym dobrze przymierzył i strzelił głową prosto w światło bramki.

W 23.minucie po faulu dla ekipy z Połańca w okolicach środkowej lini boiska, do strzału doszedł Mateusz Załucki, ale jego próba była zbyt lekka. Po kontrze w dobrym miejscu znajdował się także Szymon Feret, ale z szesnastego metra piłka poszybowała wysoko nad bramką. W dobrej sytuacji był też Mateusz Sowiński, ale z ostrego kąta strzelił w poprzeczkę. Pierwszą połowę zakończył strzał z dystansu właśnie tego piłkarza, który dopadł do piłki przed polem karnym po rozegraniu rzutu rożnego. Jednak bezskutecznie.

Druga połowa ponownie rozpoczęła się od dominacji Czarnych, a spisywał się tam głównie strzelca pierwszego gola. W okolicach 55.minuty swoich sił próbowali gospodarze. Piłkę na prawym skrzydle “wyłuskał” Krystian Majka, dograł jeszcze do Sowińskiego, ale ten skierował futbolówkę wprost w bramkarza. Kilka minut później odpowiadali goście, a konkretnie Bartłomiej Wiktor, który zdecydował się na strzał z dystansu, ale sparował ją na rzut rożny Rudolf

Na dziesięć minut przed końcem rozstrzelali się goście. Najpierw zamieszanie w polu karnym wykorzystał Jakub Kałaska, a bezradny bramkarz nawet nie interweniował. Chwilę później Konrad Misztal dołożył trafienie na 3-0, wbiegajac z prawej flanki i mocnym strzałem w górną część krótkiego rogu pokonał Rudolfa.

Honorowa bramka Sokoła padła w doliczonym czasie gry, a jej autorem był Karol Twardowski, który dobrze trafił z główki.

0-1 Arleison Martinez (14)
0-2 Jakub Kałaska(80)
0-3 Konrad Misztal (86)
1-3 Karol Twardowski (90+)

Sokół: Rudolf, Geniec, Lis, Wawryszczuk, Mac, Sowiński, Feret, Ochał, Tarała, Persak, Majka.
Czarni: Wieczerzak, Załucki, Bakowski, Banik, Misztal, Galara, Bawor, Łąk, Wiktor, Arleison, Kałaska.