2023-03-26 19:03:41

Cracovia II wygrała w Wiązownicy

KS Wiązownica uległa u siebie 1-3 Cracovii II Kraków w meczu 21. kolejki 3. ligi gr. IV.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w początkowych minutach przeważali. Najbardziej aktywny pod bramką rezerw Ekstraklasowej Cracovii był Sebastian Rak, który w pierwszej połowie sam nie wykorzystał jednej dobrej sytuacji, jednak po jego kapitalnych rajdach mylili się także koledzy z drużyny.

W drużynie Cracovii wyróżniał się Kamil Ogorzały, któremu mimo dobrej i przebojowej gry zabrakło skuteczności przy wykończeniu akcji.

Na przerwę drużyny schodziły przy bezbramkowym remisie.

Początek drugiej połowy to ponowna przewaga gospodarzy. W 62. minucie natomiast po zamieszaniu po rzucie rożnym zawodnik z Wiązownicy wybił piłkę z własnej linii bramkowej.

Cracovia coraz mocniej naciskała rywali, czego skutkiem był podyktowany dla drużyny przyjezdnych rzut karny w 67. minucie. Jedenastkę wykorzystał Sebastian Strózik

Chwilę później bramkarz KS-u wypuszcza piłkę z rąk w wydawało się niegroźnej sytuacji, a Marcin Budziński dopada do niej i nie myli się, podwyższając prowadzenie Cracovii II.

Gospodarze ruszyli do odrabiania strat, mieli nawet rzut karny, jednak Grzegorz Janiczak nie wykorzystał tej doskonałej okazji do zdobycia bramki.

W 85. minucie gospodarze w końcu dopięli swego i zdobyli bramkę kontaktową. Gola strzelił Ivan Hurenko

Kiedy wydawało się, że Wiązownica powalczy jeszcze o punkty, bramkarz popełnił kolejny błąd, wpuszczając strzał Marcina Budzińskiego lecący w środek bramki.

Ostatecznie spotkanie to zakończyło się zwycięstwem gości 3-1.

0-1 Sebastian Strózik (67.)
0-2 Marcin Budziński (70.)
1-2 Ivan Hurenko (85.)
1-3 Marcin Budziński (87.)

KS Wiązownica: Budzyński - Hurenko, Chełmecki, Musik (46. Chełmecki), Surmiak, Tonia, Janiczak, Mianowany, Kordas, Rak, Melinyshyn

Cracovia II Craców: Madejski - Stachera, Kapek 54. Nowicki), Wiśniewski, Strózik, Budziński, Bracik, Ogorzały, Bociek, Jodłowski, Zaucha