2022-11-19 15:43:00

Stal Stalowa Wola na zakończenie rundy pokonała Lubliniankę Lublin

Stal Stalowa Wola zwycięstwem zakończyła ligowy rok 2022. Podopieczni Łukasza Surmy pokonali u siebie Lubliniankę Lublin.

Mecz od początku stał na niezłym poziomie, a oba zespoły miały swoje okazje. Lublinianka Lublin dobrze prezentowała się na tle Stali Stalowa Wola, jednak jej gra w obronie pozostawiała wiele do życzenia. Gospodarze to wykorzystali i w 12. minucie objęli prowadzenie, a świetnie w polu karnym odnalazł się Kosei Iwao, który głową pokonał bramkarza zespołu z Lublina.

W kolejnych minutach Lublinianka starała się nawiązać walkę ze "Stalówką", ale ta kontrolowała sytuację. Gospodarze w 34. minucie stanęli przed szansą podwyższenia prowadzenia. W polu karnym zawodnika Stali faulował bramkarz przyjezdnych i arbiter wskazał na wapno. Do piłki podszedł Jakub Kowalski, który się nie pomylił i miejscowi prowadzili 2-0.

W drugiej odsłonie Stal kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń, choć Lublinianka miała swoje okazje. Zespół z Lublina grał bardzo ambitnie i nie zamierzał tak łatwo oddawać punktów. Podopieczni Roberta Chmury w 78. minucie złapali kontakt, a bramkarza miejscowych pokonał Fryderyk Janaszek. Zapowiadała się ciekawa końcówka przy Hutniczej 10A.

Podrażniona Stal pięć minut później zdobyła gola numer trzy, a jego autorem był Michał Kitliński. Lublinianka próbowała jeszcze powalczyć z ekipą "zielono-czarnych", ale ta nie dała sobie wbić gola i tym samym pokonała zespół z Lublina 3-1.

1-0 Kosei Iwao (12)
2-0 Łukasz Kowalski (35-rzut karny)
2-1 Fryderyk Janaszek (78)
3-1 Michał Kitliński (83)