2022-11-19 14:59:00

Pięć goli w Nowym Targu! Wisłoka Dębica pokonała Podhale na zakończenie rundy

Piłkarze Wisłoki Dębica zwycięstwem zakończyli tegoroczne ligowe zmagania. Podopieczni Dariusza Kantora na wyjeździe pokonali Podhale Nowy Targ.

Wisłoka Dębica w dobrym stylu zakończyła piłkarską jesień. Podopieczni Dariusza Kantora wygrali w Nowym Targu, choć łatwo nie było. Podhale prowadzenie objęło w 27. minucie, a piłkę w siatce umieścił Jakub Szczepański. Wyrównanie nastąpiło pięć minut później, a golkipera popularnych "Szarotek" pokonał Maciej Maślany i było 1-1.

W kolejnych minutach oba zespoły starały się stwarzać okazje bramkowe, jednak ostatecznie do przerwy więcej trafień nie odnotowano. Po zmianie stron, konkretniejsza była drużyna z Dębicy, która w 67. minucie objęła prowadzenie, a bramkę zdobył Łukasz Siedlik. Sześć minut później było 1-3, a tym razem z gola cieszył się Kacper Maik.

Nowotarżanie w kolejnych minutach próbowali nawiązać walkę z Wisłoką, ale ta dobrze prezentowała się w defensywie. Miejscowi jednak nie odpuszczali i w 89. minucie złapali kontakt, a bramkę zdobył Bartosz Żurek. Podhale dostało wiatru w żagle i starało się jeszcze wyrównać, ale goście nie dali się zaskoczyć i dowieźli korzystny rezultat do końca.

1-0 Jakub Szczepański (27)
1-1 Maciej Maślany (32)
1-2 Łukasz Siedlik (67)
1-3 Kacper Maik (73)
2-3 Bartosz Żurek (89)