2022-11-13 11:06:53

Wiesław Popik, trener ITA TOOLS Stal Mielec: Dziewczyny zdały egzamin

ITA TOOLS Stal Mielec pewnie pokonała wczoraj siatkarskie Karpaty Krosno. Podopieczne Wiesława Popika wygrały z wynikiem 3-0. Sprawdźcie, co na gorąco po meczu powiedział trener mielczanek

-Dosyć mocno trenowaliśmy w tym tygodniu, bo w końcu mogliśmy tydzień potrenować po tych pucharowych meczach, a wtedy nie było czasu na trening. Bałem się o dyspozycję dziewczyn, bo różnie to na treningu wyglądało. Zdały egzamin, graliśmy dobrze taktycznie, więc myślę, że wszystko wyszło okej.

Powiedział Pan, że zdaliście egzamin taktycznie. Przeczytaliście rywala maksymalnie, a wszystkie sparingi dały wam niezły materiał do, aby przeanalizować co potrafią Karpaty.

-To też w drugą stronę idzie, bo nas też czytają. Pracujemy nad tym, żeby zobaczyć, co te poszczególne zespoły w ustawieniach grają, jak grają. Nam to się udaje. Dziewczyny się uczą pewnych zachowań, bo wcześniej tego nie robiły. Wychodzi to coraz lepiej i mam nadzieję, że będzie dalej szli do przodu, jeżeli chodzi o taktykę.

Panie trenerze, nie boi się Pan, że Sonia Kubacka poleci do Kataru?

-O tak, ta dziewczyna ma chyba dar do wszystkich gier. Mam nadzieję, że trener piłki nożnej przyjdzie i zobaczy, że może się przyda.

Ostatnio mówił Pan o magicznym trzecim secie. Tam był moment przewagi Karpat, co wtedy trener myślał?

-Ja byłem spokojny, bo uczulałem już przed meczem. To już było widać w ostatnim meczu z San Pajdą, że wygrywamy pierwszego seta dość wysoko i potem ta koncentracja nam ucieka. Potem próbujemy, ale tak jak w żargonie się mówi-mamy pod górkę i musimy się męczyć sami ze sobą. Uczulałem dziewczyny, żeby od początku do końca były skoncentrowane, bo takie rzeczy się mogą zdarzyć.