2022-11-13 19:57:00

Stal Rzeszów roztrwoniła trzybramkową przewagę! Tylko remis z Chrobrym Głogów

Stal Rzeszów roztrwoniła trzybramkową przewagę w meczu z Chrobrym Głogów! (fot. Robert Skalski)
Stal Rzeszów prowadziła z Chrobrym Głogów 3-0, ale piłkarze Daniela Myśliwca nie zdołali utrzymać tego wyniki i na zakończenie piłkarskiej jesieni zaledwie zremisowali.

Stal Rzeszów już po niespełna dziesięciu minutach prowadziła z Chrobrym Głogów. Podopieczni Daniela Myśliwca w swoim stylu zaatakowali. Bartłomiej Poczobut prostopadłą piłkę uruchomił Andrzeja Prokica, a ten wyłożył futbolówkę do pustej bramki Damianowi Michalikowi.

W 23. minucie Michalik mógł mieć na swoim koncie już dwa trafienia, ale tym razem nie ykorzystał dogodnej sytuacji. Jeszcze swoją szansę w tej samej akcji miał Dawid Olejarka, ale również on nie znalazł drogi do siatki. Piętnaście minut później bramkę po dośrodkowaniu z prawej strony boiska strzelił Krystian Wrona i goście prowadzili dwoma bramkami.

Dwie minuty przed zejście do szatni Mateusz Bochnak mógł zdobyl gola kontaktowego, ale w sytuacji sam na sam lepszy okazał się Przemysław Pęksa. Po zmianie stron gospodarze dążyli do odrobienia strat, ale niewiele z tego wynikało. Tymczasem to goście zdobyli kolejną bramkę. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Olejarka i w Głogowie było 3-0 dla Stali Rzeszów.

Trzy minuty później Mateusz Machaj groźnie przymierzył z rzutu wolnego, ale i tym razem górą okazał się bramkarz gości. Dwadzieścia minut przed końcem meczu Kamil Wojtyra dał nadzieję gospodarzom na korzystny wynik. Napastnik Chrobrego Głogów wykorzystał zagranie z bocznego sektora boiska Jakuba Kuzdry i zdobył gola na 1-3.

Dziewięć minut później Krystian Wrona mógł zdobyć czwartą bramkę dla piłkarzy prowadzonych przez Myśliwca. Jednak futbolówka po jego strzale odbiła się od poprzeczki gospodarzy. W 81. minucie sędzia odgwizał rzut karny dla gospodarzy po faulu na linii pola karnego. "Jedenastkę" skutecznie wykonał Machaj.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry zapanowała euforia wśród gospodarzy. Piłkę w polu karnym otrzymał Machaj minął Pęksę i wystawił futbolówkę Wojtyrze, a ten drugi strzelił gola na wagę remisu. Tym samym Stal Rzeszów zaledwie zremisowała z Chrobrym Głogów, choć prowadziła już 3-0.

0-1 Damian Michalik (9)
0-2 Krystian Wrona (37)
0-3 Dawid Olejarka (63)
1-3 Kamil Wojtyra (70)
2-3 Mateusz Machaj (84)
3-3 Kamil Wojtyra (90+2)