2022-11-13 20:14:12

Resovia wypuściła zwycięstwo z rąk w doliczonym czasie gry i zremisowała z Zagłębiem Sosnowiec

Resovia wypuściła zwycięstwo z rąk i zremisowała z Zagłębiem Sosnowiec. Podopieczni Mirosława Hajdo stracili bramkę w doliczonym czasie gry.

W pierwszych minutach groźniej atakowało Zagłębie, już w 5. minucie niebezpiecznie zrobiło się pod bramką Resovii, jednak znakomicie w bramce interweniował Branislav Pindroch. Później gospodarze zaczęli konstruować swoje akcje i w 12. minucie doczekaliśmy się otwarcia wyniku. Z prawej strony świetną wrzutkę posłał Kamil Antonik, a Maciej Górski głową skierował futbolówkę do bramki.

Chwilę później po dośrodkowaniu z rzutu wolnego spore zamieszanie zrobiło się pod bramką Resovii, ale ostatecznie podopiecznym Mirosława Hajdo udało się zażegnać niebezpieczeństwo. Około 20. minuty kolejną znakomitą okazję wypracowali sobie piłkarze Resovii, najpierw uderzał Kamil Antonik, ale świetnie bronił golkiper przyjezdnych, później z bliska próbował dobijać Maciej Górski, ale po raz kolejny bronił Michał Gliwa.

W 32. minucie pod bramką Zagłębia znów znalazł się Górski, jednak tym razem jednak posłał piłkę wysoko na bramką. W 43. minucie fatalny błąd popełnił Radosław Bąk i zagrał piłkę wprost do Marka Fabrego, a ten bez większych problemów pokonał Pindrocha i doprowadził do wyrównania.

Po zmianie stron pierwsi zagrozili goście, Dawid Gojny zagrał do Patryka Bryły, a ten uderzył po ziemi. Na posterunku był golkiper Resovii. Chwilę później przed kolejną znakomitą szansą w tym meczu stanął Maciej Górski, ale znów dobrze bronił Michał Gliwa. Minutę później świetnie z piłką w pole karne wbiegł Rafał Mikulec i uderzył minimalnie obok słupka.

W 76. minucie Resovia odzyskała prowadzenie. Radosław Adamski świetnym uderzeniem z prawej strony umieścił futbolówkę w bramce. Kilka minut później Rzeszowianie mogli podwyższyć prowadzenie, Bartłomiej Eizenchart zagrał do Pawła Wojciechowskiego, a ten z okolicy 11. metra trafił w poprzeczkę. W 84. minucie przed szansą stanął jeszcze Pedro Vieira, ale w ostatniej chwili uprzedził go bramkarz Zagłębia.

W doliczonym czasie gry podopieczni Mirosława Hajdo stracili prowadzenie. Po wrzutce z autu uderzył Mateusz Bodzioch i skierował piłkę do bramki. W samej końcówce Bartłomiej Eizenchart znalazł się jeszcze w polu karnym, jednak trafił prosto w bramkarza i wynik meczu już się nie zmienił.

1-0 Maciej Górski (12)
1-1 Marek Fabry (43)
2-1 Radosław Adamski (77)
2-2 Mateusz Bodzioch (90+2)