2022-11-13 21:11:41

Kolejna pewna wygrana KTS Enea Siarkopolu Tarnobrzeg w Ekstraklasie kobiet

Zawodniczki KTS Enea Siarkopolu Tarnobrzeg wygrały na wyjeździe w swoim 6. meczu trwającego sezonu Ekstraklasy z SKTS Sochaczew 3:1.

W pierwszym tego dnia pojedynku Elizabeta Samara po bardzo zaciętym pojedynku wygrała ze swoją rodaczką Iriną Ciobanu 3:2. Liderka drużyny z Tarnobrzega przegrywała po bardzo zaciętych setach odpowiednio 0:1, później 1:2, by ostatecznie wyrównać stan pojedynku i w piątym secie pewnie pokonać swoją rywalkę.

Kolejny pojedynek w tym meczu to starcie doświadczonej portugalki reprezentującej KTS Eneę, Fu Yu z czołową polską juniorką, Iloną Sztwiertnią. Zawodniczka KTSu Tarnobrzeg nie dała szans rywalce pewnie, w trzech setach wygrywając swój pojedynek.

Trzeci w tym meczu pojedynek to starcie doświadczonej Kingi Stefańskiej z aktualną mistrzynią Polski juniorek, pochodzącą z podkarpacia wychowanką klubu LZS Kąkolówka, Zuzanną Wielgos. Pierwszy set tego pojedynku był bardzo wyrównany i ostatecznie wygrany na przewagi (12:10) przez zawodniczkę drużyny z Sochaczewa. Młodzieżowa reprezentantka polski poszła za ciosem i wysoko (11:5) wygrała drugiego seta. Doświadczona polka „odgryzła się” w kolejnej partii wygrywając ją 11:8. Czwarty set padł jednak Łupem zawodniczki SKTSu, która tym samym przedłużyła szanse swojej drużyny na zdobycie punktów w tym spotkaniu.

W, jak się później okazało decydującej partii Fu Yu pokonała 3:1 Irinę Ciobanu, zapewniając swojej drużynie szóste zwycięstwo w trwającym sezonie. Tenisistka stołowa gospodarzy po wysokich przegranych w dwóch pierwszych setach wygrała co prawda trzecią partię, jednak w czwartym secie portugalka reprezentująca drużynę z Tarnobrzega nie pozostawiła złudzeń wygrywając 11:7.

SKTS Sochaczew 1:3 KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg

Irina Ciobanu 2:3 (11:8;9:11;11:9;8:11;6:11) Elizabeta Samara

Ilona Sztwiertnia 0:3 (6:11;4:11;8:11) Fu Yu

Zuzanna Wielgos 3:1 (12:10;11:5;8:11;11:7) Kinga Stefańska

Irina Ciobanu 1:3 (5:11;7:11;11:8;7:11) Fu Yu