2022-11-13 11:21:27

Weronika Gierszewska z ITA TOOLS Stal Mielec: Wszystkie się uzupełniamy, każda z nas pomogła

Weronika Gierszewska, zawodniczka ITA TOOLS Stal Mielec została wczoraj wybrana MVP spotkania. Jej drużyna pokonała 3-0 ekipę Karpat Krosno. Zobaczcie, co po meczu powiedziała siatkarka.

-Na pewno starałyśmy się być skoncentrowane, bo wiadomo derby rządzą się swoimi prawami i trzeb trzymać nerwy na wodzy. Cała drużyna zagrała świetny mecz, myślę, że nie było tutaj dziewczyny, która nie pomogła. Wszystkie się uzupełniamy i do tego dążymy dalej.

W drugim secie dominacja, zwycięstwo do sześciu punktów. Czy taka jest właśnie siła Waszego zespołu?

-Zagrałyśmy wtedy swoją taką najpewniejszą grę, nie wstrzymywałyśmy ręki, pewnie trzymałyśmy w bloku i to nam zagwarantowało taki wynik.

Trener mówił, że trzeci set jest najtrudniejszy. Był taki moment, że wydawało się, że będzie jeszcze jeden set. Co zdecydowało w tym decydującym secie o zwycięstwie?

- To prawda, może ten trzeci set być najgorszy, bo koncentracja zaczyna nam spadać. Wtedy trzeba się najbardziej przypilnować. Przytrzymałyśmy tą zagrywką na koniec, mniej naszych błędów i to nam zagwarantowało właśnie ten wynik.