2022-11-11 13:28:00

Izolator Boguchwała pewnie pokonał Koronę Rzeszów

Gracze Izolatora Boguchwała okazali się lepsi od spadkowicza z 3 ligi gr. IV. Podopieczni Bartosza Zołotara pokonali Koronę Rzeszów 2-0.

O pierwszej połowie meczu w Boguchwale nie można napisać zbyt wiele, gra toczyła się głównie w środkowej strefie a zarówno Izolator Boguchwała jak i Korona Rzeszów nie zdołali znaleźć drogi pod bramkę rywali, dopiero w końcowej fazie pierwszej odsłony lekką przewagę zaczęli nakreślać podopieczni Bartosza Zołotara.

Na drugą połowę lepiej wyszli gospodarze, którzy od początku ruszyli do budowania ataków, jednak długo nie przynosiło to efektów, głównie za sprawą dobrze dysponowanego tego dnia w bramce drużyny z Załęża, Pawła Pawlusa. Izolator powinien prowadzić po godzinie gry kiedy to piłkę ze skrzydła "na nos" otrzymał Przemysław Nalepka, jednakże w dogodnej sytuacji świetną instynktowną obroną popisał się wspomniany wcześniej Pawlus. Chwilę póżniej "Izolacja" jednak wzięła się w garść a w 69. minucie wynik spotkania otworzył Tomasz Nalepka, który świetnie przymierzył z linii pola karnego i umieścił piłkę w siatce. Ten sam zawodnik chwilę później mógł zostac antybohaterem gospodarzy, kiedy to po rzucie rożnym podał piłkę wprost pod nogi rywala, który ruszył sam na sam z Kamilem Dybskim, błąd swojego kolegi jednak kapitalnym sprintem naprawił Michał Worosz. Niespełna dziesięć minut po bramce kapitalną akcją popisał się wprowadzony w przerwie Konrad Kowal, z dziecinną łatwością ograł dwóch zawodników Korony, po czym wyłożył piłkę do wbiegającego w pole karne Krzysztofa Domino, który ustalił wynik spotkania na 2-0.

1-0 Tomasz Nalepka (69)
2-0 Krzysztof Domino (78)