2022-11-10 15:53:09

RELACJA ONLINE: Pogoń Siedlce - Apklan Resovia [NA ŻYWO, 1/8 finału Pucharu Polski]

Resovia w czerwonych strojach.
Relacje na żywo z meczu 1/8 finału Pucharu Polski pomiędzy Pogonią Siedlce a Resovią. Zapraszamy do śledzenia tekstowej relacji LIVE z tego spotkania.

Starcie drugoligowej Pogoni Siedlce z grającą na zapleczu Ekstraklasy Apklan Resovią już dziś (10 listopada) o godz. 17:30. Zapraszamy na relację na żywo z tego pojedynku.

Piłkarze Apklan Resovii po wygranych z Miedzią Legnica i Cracovią w poprzednich rundach rozegrają dziś kolejne spotkanie Fortuna Pucharu Polski. Rywal jest teoretycznie najłatwiejszy, bo Pogoń Siedlce broni się przed spadkiem z 2 ligi. To jednak wcale nie oznacza, że będzie to łatwy mecz.

Podopieczni Mirosława Hajdo mogą dziś wywalczyć awando do 1/4 finału, co byłoby jednym z największych sukcesów w historii klubu. "Pasiaki" na tym szczeblu rozgrywek występowały trzy razy - w sezonie 1972/1973 (porażka z Szombierkami Bytom w rzutach karnych), w sezonie 1980/1981 (wygrana z Ursusem Warszawa i awans do półfinału) oraz w sezonie 1994/1995 (porażka z Olimpią Poznań).

Początek meczu 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski Pogoń Siedlce - Apklan Resovia już dziś o godz. 17:30. Tekstową relację na żywo z tego meczu będziecie mogli śledzić poniżej.

1/8 finału Pucharu Polski: Pogoń Siedlce - Resovia [RELACJA NA ŻYWO]

17:30 Pogoń Siedlce - Apklan Resovia 1-0 (0-0)

1-0 Nikodem Fiedosiewicz (79)

Pogoń Siedlce: Kowynia - Lewandowski, Wichtowski, Dzięcioł, Misiak, Wicenciak, Szuprytowski, Fiedosewicz, Marcinho (63. Bujalski), Nowak, Demianiuk.

Rezerwowi: Kikolski, Mucha, Piotrowski, Grochowski, Łydkowski, Bujalski, Sinior, Kołoczek.

Apklan Resovia: Sujecki - Mikulec (75. Morys), Hoogenhout, Kubowicz, Eizenchart, Kwiecień (87. Bąk), Wasiluk, Antonik, Wojciechowski (85. Kałahur), Vieira, Górski.

Rezerwowi: Pindroch, Bondarenko, Morys, Bąk, Kałahur, Komor, Szymkiewicz, Chuchro, Mikrut.

Sędziuje: Karol Iwanowicz (Lublin).

Żółte kartki: Nowak - Mikulec, Wasiluk, Hoogenhout, Morys.

--------------------------------------------------------------------------------

90+4' Koniec meczu! Resovia odpada z Pucharu Polski w 1/8. Wielka szkoda. Gratulacje dla gospodarzy, bo byli dzisiaj lepsi.

90+4' Rozpoczęła się ostatnia minuta. Broni się Pogoń. Ale tylko momentami, bo głównie atakuje. Gospodarze starają się trzymać piłkę jak najdalej od własnego pola karnego i świetnie im to wychodzi.

90+3' Morys ukarany żółta kartkę.

90+2' Nie ma gola. Twa druga z czterech doliczonych czasów gry. Żółta kartka dla Hoogenhouta.

90+1' Goool dla gospodarzy! Damian Nowak. Ale chwilę wcześniej Fiediosiewicz wyjechał chyba z piłką za linię końcową. Trwa VAR.

90' Rozpoczyna się ostatnia minuta spotkania. Rzut wolny dla Pogoni Siedlce z lewej strony pola karnego.

88' Bartłomiej Eizenchart w poprzeczkę z rzutu wolnego. Ależ było blisko wyrównania!

87' Radosłąw Bąk za Bartosza Kwietnia.

85' Zmiana w Resovii. Kałahur za Wojciechowskiego.

84' Pomimo prowadzenia gospodarze nie zwalniają i nadal atakują. Rzut rożny z lewej strony boiska.

79' Goooool dla gospodarzy. Nikodem Fiedosiewicz! Wrzutka z lewej strony i uderzenie głową. Resovia przegrywa w Siedlcach 0-1.

75' Mikulec opuszcza boisko z urazem. Zmienia go Morys.

71' Świetna akcja prawą stroną Pogoni Siedlce. Płaska wrzutka w pole karne, ale na spalonym Szuprytowski. Coraz groźniej atakują miejscowi.

70' W ostatnich minutach bardziej aktywni są gracze Pogoni Siedlce. Próbują atakować, ale rzeszowianie nie pozwalają im na wiele. Przed chwilą do piłki wyskoczył Mikulec i upadł uderzając plecami o murawę. Musi na chwilę zejść z boiska, ale po chwili wraca.

67' Po wrzutce z rzutu wolnego z lewej stronie próbował uderzać Wicenciak, ale zablokowany. To mógł być groźny strzał.

63' Bujalski za Marcinho. Zmiana w szeregach gospodarzy.

63' Próba akcji lewą stroną Pogoni Siedlce ale Demianiuk sfaulował Mikulca.

57' Świetne urzedenie Antonika po wrzutce Vieiry. Ależ ładnie złożył się rzeszowianin. Minimalnie nad bramką!

56' Kopnięty w twarz Marcio. Nieładnie to wyglądało, ale było przypadkowe.

54' Rzeszowianie odebrali piłkę Pogoni we własnym polu karnym. Miejscowi sygnalizowali, że powinien być rzut karny, ale sędzia pozostaje niewzruszony.

53' Groźnie gospodarze. Budowali akcję w ataku przez dłuższą chwilę i zakończyli ją wrzutką w pole karne. Tam minimalnie niecelne uderzenie. To mógł być gol.

51' Mikulec wywalczył rzut rożny z prawej strony boiska.

49' Ostro potraktowany jeden z zawodników Pogoni. Faulował Kwiecień. Rzut wolny z lewej strony boiska. Groźna wrzutka i uderzenie Demianiuka, ale łapie pewnie Sujecki.

47' Bez zmian w obydwu zespołach.

46' Początek drugiej połowy.

W pierwszej połowie Resovia przeważała jeśli chodzi o posiadanie piłki (57 do 43%). Czy było to aż tak widoczne na boisku? Raczej nie. Więcej klarownych sytuacji rzeczywiście miała Resovia, ale spotkanie było bardzo wyrównane.

45+1' Koniec pierwszej połowy. Jak na razie bez goli.

45' Groźnie uderzał Kamil Antonik, ale broni Kowynia. Dobra okazja dla Resovii!

42' Kolejna próba Pogoni zakończona ofiarną interwencją Eizencharta, który musiał skorzystać z pomocy lekarza. Na szczęście po chwili wraca na boisko.

39' Składna akcja "Pasiaków" zakończona strzałem z prawej strony Bartłomieja Wasiluka. Niewiele się pomylił!

37' Faul w ataku Bartłomieja Wasiluka. Żółtą kartką ukarany kapitan Resovii.

36' Po 35 minutach gry posiadanie piłki 54% do 36% na korzyść Resovii.

32' Piłkę w środku pola stracił jeden z graczy Resovii i mogła być groźna kontra Pogoni. Wybijają na aut rzeszowianie.

30' Żółtą kartką ukarany Mikulec.

29' Kolejny atak Pogoni Siedlce i bardzo ładna wrzutka z lewej strony. Ale nie zdążyli miejscowi do tego dośrodkowania.

27' Akcja Pogoni Siedlce zakończona niecelnym strzałem.

25' Groźnie Wasiuk! Ale pewnie broni bramkarz miejscowych.

25' Wpadł lewą stroną w pole karne Pedro Vieira, ale sędzia uznał, że faulował.

20' Żółtą kartką ukarany Nowak. Utrudniał wybicie piłki Sujeckiemu.

15' Niewiele działo się na boisku w pierwszym kwadransie spotkania. Póki, co mecz jest wyrównany.

9' Pierwszy strzał na bramkę gości, ale takie uderzenie nie mogło zaskoczyć Sujeckiego.

7' Wyrównane pierwsze minuty spotkania. Jak na razie bez groźnych sytuacji z obydwu stron.

4' Z dystansu próbował Vieira, ale prosto w bramkarza. Pewnie broni Kowynia.

1' Początek spotkania!

godz. 17:22:

Parę słów powiedział nam także Mirosław Hajdo, trener Resovii.

godz. 17:11:

Przed meczem mieliśmy okazję porozmawiać z Sebastianem Zabłocki, dyrektorem sportowym Resovii. Zobaczcie, co powiedział:

godz. 17:06:

Znamy składy obydwu drużyn.

godz. 15:56:

Sędzią głównym dzisiejszego spotkania będzie Karol Iwanowicz z Lublina. Sędzią VAR natomiast Paweł Raczkowski.

godz. 15:48:

Meldujemy się już w Siedlcach. Do meczu blisko 2 godziny. Czeka nas bardzo ciekawe widowisko z szansą na awans Resovii do ćwierćfinału Pucharu Polski.