2022-10-15 12:10:19

JKS Jarosław z wysoką wygraną nad LKS-em Skołoszów

To był jednostronny pojedynek. JKS Jarosław bez skrupułów ograł LKS Skołoszów, pokonując ich na wyjeździe 6-0. Skutecznością popisał się m.in. Piotr Pindak i Igor Maliarenko.

Po niezwykle wymagającym i zaciętym starciu JKS-u Jarosław z Cosmosem Nowotaniec, przyszedł czas na mecz z rywalem zadomowionym na dole tabeli - LKS-em Skołoszów, który do tej pory wywalczył tylko jeden punkt w 4.lidze podkarpackiej.

Już od początku spotkania widoczna była dominacja gości. Gra toczyła się w większości pod bramką Skołoszowa, a czarno-niebiescy z każdą chwilą przybliżali się do premierowego gola. Ten padł za sprawą Michała Stankiewicza w 18.minucie pojedynku. Pomocnik oddał świetny strzał z rzutu wolnego, pakując piłkę w lewy dolny róg bramki. Na kolejne trafienie trzeba było poczekać jedynie dziesięć minut. Ponownie do akcji przystąpił JKS, a z główki do siatki LKS-u przymierzył celnie Igor Maliarenko.

Podopieczni Bogusława Sierżęgi nie zdążyli się jeszcze otrząsnąć po utracie drugiej bramki, gdy goście ponownie zaangażowali się w skuteczny pressing zakończony golem. Jarosławianie w 30.minucie wykorzystali błąd w defensywie przeciwników, a z lewej nogi mocny strzał w samo okienko oddał Piotr Pindak. Jakby tego było mało, na zakończenie pierwszej połowy zawodnicy Grzegorza Barana podwyższyli wynik na 4-0 tuż przed zejściem do szatni, a celnością popisał się po raz drugi Pindak. Gospodarze znaleźli się w trudnej sytuacji, a szansa na choćby jeden punkt oddalała się w niebywale szybkim tempie.

Druga połowa nie przyniosła żadnych zmian, a już sam jej początek cechował się dominacją ekipy z Bandurskiego. Worek z golami otworzył w tej części Maliarenko, który bez problemów poradził sobie z trzema obrońcami w polu karnym rywali. Na koniec, swoje "trzy grosze" dołożył niezawodny ostatnio w końcówkach spotkań Radosław Socha i JKS zainkasował kolejne trzy punkty do swojego konta.

0-1 Michał Stankiewicz (18)

0-2 Igor Maliarenko (26)

0-3 Piotr Pindak (30)

0-4 Piotr Pindak (45)

0-5 Igor Maliarenko (47)

0-6 Radosław Socha (89)

LKS Skołoszów: Buczkowski D., Franków, Czop, Kiełbowicz, Pilawa, Pacuła, Modny, Grigalashvili, Buczkowski M., Sierżęga, Mariash.

JKS Jarosław: Guridow, Szakiel, Baran, Saramak, Bała, Sobolewski, Stankiewicz, Pilch, Pindak, Pawlak, Maliarenko.