2022-10-10 13:48:00

Czwarte zwycięstwo z rzędu! Handball Stal Mielec wygrała ze Stalą Gorzów Wielkopolski

Handball Mielec wygrał po raz czwarty z rzędu! (fot. Anna Jajkiewicz)
W sobotę Handball Stal Mielec podejmowała Stal Gorzów Wielkopolski. Mecz był bardzo zacięty, jednak to "Biało-niebiescy" przechylili wynik na swoją korzyść. Spotkanie zakończyło się się wynkiem 27-25.

Początki meczu były bardzo wyrównane. W pierwszych minutach mogliśmy mówić o dobrej formie obu bramkarzy, ponieważ po 13. minutach ta tablicy wyników było 3-3. Następnie oba zespołu nie potrafiły odskoczyć rywalom. "szli łeb w łeb".

Pierwsza połowa mogła być dla SPR Handball Stali Mielec jednak w ostatnich sekundach do wyrównania doprowadziła Stal Gorzów Wielkopolski i na przerwę zawodnicy schodzili z wynkiem 12-12.

Początki drugiej połowy były przeciwieństwem pierwszej. Akcje zespołów owocowały w dużą ilość bramek. Po czterdziestu minutach było 16-16. Następnie Handball Stal Mielec odksoczyła na cztery bramki (25:21). Była to 54. minuta spotkania. Ostatnie sześć minut obrona biało-niebieskich zagrała znakomicie i nie dopuściła by goście strzelili za dużo  bramek. Drużyna Stali Gorzów Wielkopolski walczyła do końca, jednak nie udało im się odrobić straty. Handball Stal Mielec mogła się cieszyć z czwartej wygranej w tym sezonie.

Handball Stal Mielec – Stal Gorzów Wielkopolski 27:25 (12:12)