2022-09-28 18:50:00

Stal Stalowa Wola bez większych problemów pokonała Stal Gorzyce

Piłkarze Stali Stalowa Wola zrobili swoje i awansowali do kolejnej rundy Okręgowego Pucharu Polski. Podopieczni Łukasza Surmy pokonali na wyjeździe Stal Gorzyce.

Od pierwszych minut lepsze wrażenie sprawiała Stal Stalowa Wola, która była częściej przy piłce oraz stworzyła sobie więcej okazji. Stal Gorzyce jednak ambitnie się broniła i przez długi czas było 0-0. Podopieczni Łukasza Surmy jednak nie poddawali się i w 37. minucie dopięli swego, a bramkarza miejscowych pokonał Maciej Wojtak.

W drugiej odsłonie miejscowi próbowali się przeciwstawić ekipie ze Stalowej Woli, ale ta była czujna w obronie. Konkretniejsza była jednak "Stalówka", która w 53. minucie podwyższyła na 0-2, za sprawą Arkadiego Filipchuka. Miejscowi starali się jeszcze nawiązać walkę, ale podopieczni Łukasza Surmy kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń.

Opiekun "zielono-czarnych" dał tego dnia wykazać się zawodnikom, którzy dotychczas otrzymali mniej minut. Nie zabrakło jednak piłkarzy, którzy stanowią o sile "Stalówki" w 3 lidze gr. IV. Stal Stalowa Wola w doliczonym czasie gry, podwyższyła na 3-0, a bramkarza Stali Gorzyce pokonał Michał Kitliński, który przypieczętował awans przyjezdnych do kolejnej rundy.

Stal Gorzyce - Stal Stalowa Wola 0-3 (0-1)

0-1 Maciej Wojtak (37)
0-2 Arkadiy Filipchuk (53)
0-3 Michał Kitliński (90)