2022-09-28 22:00:11

Klasa O Stalowa Wola: Czołówka kolejny raz w tym sezonie dopisała komplet punktów [Podsumowanie 8. kolejki]

Za nami 8. kolejka Klasy O. Stalowa Wola. Lider zanotował pokaźne zwycięstwo i ósmy raz z rzędu dopisał trzy punkty, swój mecz wygrał również Transdźwig Stale i trzecia w tabeli Stal Nowa Dęba. Bez zdobyczy punktowej wciąż pozostaje Unia Nowa Sarzyna.

KS Tanew Wólka Tanewska - Sokół Kamień

Ósme z rzędu zwycięstwo stało się faktem. Sokół Kamień nie dał szans rywalom i wygrał aż 6-0. Goście wyszli na prowadzenie w 18. minucie, kiedy po raz pierwszy na listę strzelców wpisał się Kacper Piechniak, dwie minuty później ten sam zawodnik podwyższył wynik spotkania.

Lider przeważał w każdym elemencie i jeszcze przed przerwą bramkę na 3-0 zdobył Adrian Piekut. Dwie minuty po zmianie stron bramkarza gospodarzy pokonał Dominik Story, a zaledwie pięć minut później na listę strzelców wpisał się Marcin Dec. Okazałe zwycięstwo gości przypieczętował Dawid Bajek w 84. minucie.

Transdźwig Stale - Pogoń Leżajsk

Transdźwig Stale obecnie znajduje się na pozycji wicelidera, a w ostatnim spotkaniu pokonał Pogoń Leżajsk 2-1. Najpierw to jednak goście wyszli na prowadzenie. W 25. minucie zza pola karnego po ziemi uderzy Stanisław Kruk i piłka wpadła tuż przy słupku.

Wyrównanie nastąpiło dwie minuty później, kiedy rzut karny wykorzystał Przemysław Stąporski. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter kolejny raz podyktował jedenastkę, tym razem faulowany w polu karnym został zawodnik Pogonii. Znakomitą interwencją popisał się jednak golkiper miejscowych i wciąż było 1-1.

Goście mogą żałować niewykorzystanej sytuacji, tym bardziej że w 76. minucie Jakub Baj pechowo skierował piłkę do własnej bramki i ostatecznie to Transdźwig Stale dopisał trzy punkty.

Stal Nowa Dęba - Siarka II Tarnobrzeg

Gospodarze od pierwszych minut wyglądali zdecydowanie lepiej i w ciągu pierwszych 30. minut wyszli na trzybramkowe prowadzenie. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Kamil Serafin, a jedno trafienie dołożył Kamil Wilk.

Po zmianie stron Filip Krempa trafił do siatki przeciwników, jak się później okazało, był to jedyny gol drugiej drużyny Siarki Tarnobrzeg. W 90. minucie Tomasz Franuszkiewicz przypieczętował okazałe zwycięstwo 4-1.

ŁKS Łowisko - Azalia Wola Zarczycka

ŁKS Łowisko z dorobkiem zaledwie trzech punktów zajmuje przedostatnie miejsce w ligowej tabeli. Tym razem również nie udało im się dopisać nawet jednego punktu, bo o jedną bramkę lepsza okazała się Azalia.

Decydujący gol padł w 77. minucie, kiedy po rzucie wolnym futbolówkę głową do bramki skierował Mateusz Florek.

LZS Ździary - Stal II Stalowa Wola

Pojedynek sąsiadów z ligowej tabeli zakończył się pewnym zwycięstwem drugiej drużyny Stali Stalowa Wola. Wszystkie bramki w tym meczu padły dopiero w drugiej połowie.

W 55. minucie "Stalówkę" na prowadzenie wyprowadził Maciej Wojtak, później dwa razy do siatki trafił jeszcze Mateusz Książek i goście pewnie zwyciężyli 3-0.

KS Jarocin - Junior Zakrzów

Junior Zakrzów po serii porażek na pewno liczył na przełamanie, ostatecznie jednak o wszystkim zdecydowała jedna bramka, którą zdobył Łukasz Szpyra i lepszy w tym meczu okazał się KS Jarocin. Dla gości była to czwarta ligowa przegrana z rzędu.

Stal Gorzyce - San Kłyżów

Stal Gorzyce odnotowała czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu. Tym razem pokonała San Kłyżów 3-1. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 20. minucie, kiedy bramkarza rywali pokonał Przemysław Winiarski. Była to jedyna bramka w pierwszej części tego meczu.

Dwie minuty po zmianie stron rzut karny wykorzystał Przemysław Winiarski i podwyższył na 2-0. W 59. minucie Michał Brak zdobył kontaktową bramkę dla gości. Decydującego gola ustrzelił jednak Michał Bernaś i pogrzebał marzenia Sanu o wyrównaniu.

Unia Nowa Sarzyna - Olimpia Pysznica

Gospodarze z Nowej Sarzyny zamykają ligową tabelę i do tej pory nie udało im się zdobyć nawet jednego punktu. W ostatnim meczu lepsza okazała się Olimpia i wygrała 3-1.

W pierwszych minutach Unia Nowa Sarzyna radziła sobie całkiem nieźle i w 20. minucie udało im się wywalczyć rzut karny. Z jedenastu metrów pewnie uderzył Sebastian Gnatek i wyprowadził miejscowych na prowadzenie. Do końca pierwszej połowy wynik meczu się nie zmienił.

Gospodarze stworzyli sobie jeszcze kilka dobrych sytuacji, ale brakowało im skuteczności. Zdecydowanie konkretniejsi w swoich poczynaniach byli piłkarze Olimpii. W 55. minucie po dośrodkowaniu z prawej flanki, piłkę głową do bramki skierował Artur Szado.

Goście na prowadzenie wyszli w 64. minucie, kiedy błędy defensywy Unii wykorzystał Mariusz Szwedo. W 90. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się zawodnik gości i ostatecznie został sfaulowany przez golkipera Unii. Sędzia znów wskazał na wapno, a karnego na bramkę zamienił Kamil Błażejowicz i zamknął wynik tego spotkania.