2022-09-25 07:23:00

Co za mecz w Kolbuszowej Dolnej! Polonia Przemyśl lepsza od miejscowego Sokoła

Emocji nie brakowało w sobotę w Kolbuszowej Dolnej. Tam miejscowy Sokół mierzył się z Polonią Przemyśl, a kibice na stadionie zobaczyli aż siedem bramek.

Mecz doskonale zaczął się dla Polonii Przemyśl, która już w 1. minucie wyszła na prowadzenie, a piłkę w siatce Sokoła Kolbuszowa Dolna umieścił Karol Walczyszewski. Podrażniony zespół gospodarzy szybko ruszył do odrabiania strat, ale Polonia mądrze się broniła i skutecznie odpierarała jego ataki. Emocji na murawie nie brakowało.

Sokół cały czas napierał i w 28. minucie dopiął swego, a gola zdobył Krzysztof Szymański. W kolejnych minuach oba zespoły stwarzały sobie okazje. Nudy nie było, jednak w końcówce pierwszej odsłony prowadzenie odzyskała Polonia, a samobójcze trafienie zaliczył Patryk Tetlak. Zapowiadała się więc bardzo ciekawa druga połowa spotkania.

Tuż po przerwie do wyrównania doprowadził Adrian Nowak i mecz zaczął się od nowa. Sokół dostał wiatru w żagle i w kolejnych minutach lepiej prezentował się na murawie. Popularny "Fryta" w 55. minucie zdobył bramkę na 3-2. To widocznie podrażniło Polonię, która szybko ruszyła do odrabiania strat. Przemyślanie ani myśleli do domu wracać z pustymi rękami.

Przyjezdni w 63. minucie zdobyli bramkę na 3-3, a jej autorem był Piotr Kuźniar, który głową pokonał bramkarza ekipi z Kolbuszowej Dolnej. W kolejnych minutach oglądaliśmy zacięte widowisko, a okazje mieli zarówno jedni jak i drudzy. Konkretniejsza była jednak Polonia, która w doliczonym czasie strzeliła gola numer cztery, a konkretnie uczynił to Hryhorij Zanko.

0-1 Karol Walczyszewski (1)
1-1 Krzysztof Szymański (28)
1-2 Patryk Tetlak (45-samobójcza)
2-2 Adrian Nowak (46)
3-2 Adrian Nowak (55)
3-3 Piotr Kuźniar (63)
3-4 Hryhorij Zanko (90)