2022-08-31 21:14:12

Resovia wygrała pierwszy mecz pod wodzą Tomasza Grzegorczyka. "Pasiaki" grają dalej w Pucharze Polski

Resovia w ramach  Pucharu Polski podejmowała ekstraklasową Miedź Legnica. Podopieczni Tomasza Grzegorczyka zwyciężyli jedną bramką i awansowali do kolejnej rundy.

Spotkanie rozpoczęło się od ostrego starcia w polu karnym, kiedy Chuca podniesioną stopą brutalnie uderzył Rafała Mikulca. Hiszpan został ukarany żółtą kartką. Potem gra toczyła się głównie w środku pola i nie było większego zagrożenia pod bramką obu drużyn.

Około 18. minuty z pół woleja uderzył Mehdi Lehaire, a piłkę skutecznie wybronił golkiper Resovii. Pięć minut później świetną otwierającą piłkę do Daniela Morysa zagrał Kamil Antonik. Morys uderzył mocno po ziemi w stronę dalszego słupka i piłka wpadła do bramki. W 26. minucie błąd popełnił Karol Chuchro, chciał zagrać do Nikodema Sujeckiego, którego nie było na bramce, golkiper Resovii, jednak czujnie interweniował i Resovia pozostała na prowadzeniu.

W 42. minucie dobrą sytuację stworzyli sobie również goście, Olaf Kobacki wyłożył piłkę do Mehdiego Lahire, a ten uderzył nad poprzeczką. Na początku drugiej połowy znów walka toczyła się w środku pola. W 59. minucie Olaf Kobacki z okolicy 16. metra posłał piłkę nad poprzeczką. Chwilę później z lewej strony do środka zszedł Daniel Morys i uderzył z prawej nogi, skutecznie bronił jednak bramkarz gości.

W 79. minucie na murawie pojawił się nowy nabytek Resovii Pedro Vieira, który zastąpił Pawła Wojciechowskiego. Końcówka tego spotkania należała do gości, jednak dobrze funkcjonowała defensywa Resovii. Rzeszowianie w ostatnich minutach próbowali wychodzić z kontratakiem, jednak brakowało konkretów. Z perspektywy całego spotkania Resovia zasłużyła na awans do kolejnej rundy.

Apklan Resovia - Miedź Legnica 1-0 (1-0)

1-0 Daniel Morys (23)

Apklan Resovia: Nikodem Sujecki - Rafał Mikulec,  Karol Chuchro,  Mateusz Bondarenko,  Radosław Adamski -  Daniel Morys (79,  Miłosz Kałahur),  Klaudiusz Krasa,  Bartłomiej Wasiluk,  Kamil Antonik -  Maciej Górski (64,  Marek Mróz),  Paweł Wojciechowski (79,  Pedro Vieira).

Miedź Legnica:  Mateusz Abramowicz - Michael Kostka (69,  Carlos Julio Martínez), Szymon Matuszek, Jon Aurtenetxe,  Jurich Carolina - Maciej Śliwa (69,  Luciano Narsingh),  Santiago Naveda,  Chuca, Mehdi Lehaire,  Olaf Kobacki - Koldo Obieta (79,  Ángelo Henríquez).

żółte kartki: Adamski, Krasa - Chuca, Kostka, Henríquez, Carolina.

Gratulacje, chociaż to było pewne od początku, ze Resowia wystawi najmocniejsza jedenastkę na przełamanie a Legnica wystawi rezerwowych bo w pucharach nie gra o nic. Miedzianka broni się w lidze przed spadkiem i to jest dla nich najważniejsze, Resowia nie miała wyjścia musiała zagrać vs bank by uśpić czujność kibiców. Taki jeszcze jeden mecz do zagrania na pocieszenie przed nieuchronnym spadkiem z ligi.

Kenes 2022-08-31 21:21:58

Maszyna RRuszyła!

~anonim 2022-08-31 21:22:18

Stal chciała trafić w następnej rundzie na Bayern ale to Puchar Polski więc odpuścili te karne. Resovia gra dalej jak to tak? To niesprawiedliwe przecież my były lepsiejsi w każdym elemencie. Powinny my 7-0 wygrać

ObsRRane Majtasy 2022-08-31 21:23:01

Gdzie ci kibice? Pod kasami was qrvy nie było. Chcieliśmy się przywitać. Tylko paru biedaków z kmity stało pod siatka.

Bojkot Bojkotu 2022-08-31 21:39:48

Dobra ludzie plan był taki. Pisały my, ze będzie bojkot i ze będziemy pod kasami ale się my bały o wpiernicz od Stalowcow i na obsRRanych rajtkach weszły my do środka na dolne trybuny i tam my siedziały. Mecz fatalny nie dało się ogladac wiec my Piły wina i Dziubaly słonecznik. Oficjalna wersja jakby co to zrobiłyśmy Bojkot Bojkotu. Trochę my z siebie pośmiewisko zrobiły i wyszły my na debili ale trudno trzymamy się oficjalnej wersji dla Prasy. Bukała to potwierdzi BB RR czyli BOjkot Bojkotu Rejsowi Rzeszów

Do zardzewiałych 2022-08-31 21:40:26

I co fajansiarze, kto gra dalej w Pucharze?

Darek P 2022-08-31 21:42:49

Yyyyy cmolas yyyyy rejsów yyyy hegemony yyyysruuuu

Jakub Szetela 2022-08-31 21:43:59

Jak to jest w Pucharze da się a w lidze kOrwa to co nie da się??

Paweł Bajda 2022-08-31 21:49:55

Mam prośbę do naszych stoperów. Kombinujcie tak, aby tylko dwóch z was było do gry Brawa dla całej drużyny ale mnie osobiście cieszy na przyszłość forma Antonika i coraz lepsza gra Morysa, którą pokazał już w Tychach. Oby to był początek lepszego

Super 2022-08-31 21:52:58

Jest w końcu my dziady wygrali,,

do anonima 2022-08-31 21:54:21

Byłem widziałem. Skoro ty się bawisz w jasnowidza to ja też się zabawię. Wróciliśmy do starego ustawienia będziemy grać coraz lepiej wyzdrowieją nam piłkarze i na wiosnę załapiemy się do szóstki.vZgadzam się natomiast co do tego kto ma w*********lać

Ucho 2022-08-31 22:03:18

Na szczęście nie było młodego Ucho na meczu. On przynosi pecha w tryliardach %%%. Wstyd wstyd że nie chciał wpuścić naszych kibiców. To jest kibic? To jest łobuz! Lepiej już niech siedzi na tym KRNie i nie wraca na trybuny. SOVIA!!!

CWKS 2022-08-31 22:04:57

Panowie z tej wygranej nie ma się co cieszyć. Trener uratował stołek i będzie dalej dołował nas w drodze do ligi niżej.
Miedź tego meczu nie mogła wygrać. Ledwo zipie w ekstraklasie. My musieliśmy wizerunkowo. Liga to nie puchar. Skra nie odpuści będzie ciężko.

gejsowia fart 2022-08-31 22:13:44

dziękujemy koleżanki że dałyście nam tyłka spoko czoko bolcujemy dalej naprzód!!!

Abc 2022-08-31 22:27:18

Niech to będzie początek tego na co czekamy w tym sezonie. Szkoda, że pewien klub odpadł z pucharu kładąc większy priorytet na Ligę Mistrzów.
@ObsRRane Majtasy - przywitać to ty możesz co najwyżej starego czteropakiem harnasia, zamknij dziób i siedź cichutko, nie pozdrawiam cieplutko. :)

Xyz 2022-08-31 23:21:52

Mordzia a ta Rejsowia to na którym miejscu jest w tabeli i ile tych fantastycznych ma punktów i strzelonych bramek. Wy nacisk powinniście położyć na myślenie i rozprawienie się ze szkodnikami w klubie bo za chwile w lidze nie będzie co z was zbierać ;(

Blazenada 2022-08-31 23:28:47

Chwilo trwaj. Mega podnieta z wygranej ledwo jeden zero z trzecim składem miedzi Legnica co walczy o utrzymanie jak wy w 2 lidze. Idealnie się to układa. Udało się fartem po strzale farfocle zdobyć gola a potem autobus i obrona Częstochowy. Ale to dobrze. Wyśmienicie się stało. Drużyna wygrała w Pucharze polski ( ciul tam ze w lidze 3 punkty i jako najgorsze miernoty do spadku). Ważne 3 pkt w pucharze, trener wybielony, Zabłocki z czystym pampersem a KiBUCE Pejsowi trzepią kpucynka pod sukces. Hahahah i tak w następnym meczu odpadniecie a liga będzie bezlitosna dla was.

Dlatego nic nie osiągniecie bo u was tam nikt nie myśli

Imbecyle 1910 2022-08-31 23:29:50

Co wam z pucharu i jednego wygranego fartem meczu jak w lidze spadniecie do drugiej ligi!?

B4 1944 2022-09-01 07:17:39

szetella gruba świnio z baranówki gówno jak nie wiesz co

Kenesik 2022-09-01 09:03:19

Wyluzuj, ach, och, ech. Tonący, brzytwy się chwyta pajacu. Zakłamaną frekfencja. Zakłamaną data. Aż tak się musicie dowartościowywać"Dumo Kmity"?? Żenujący jesteś kenesik. Myślę że Skra sprowadzi ten osiedlowy klubik na ziemię. Jak na razie Tylko STAL ZKS.!!!

Mateusz Maciej Pepo. 2022-09-01 09:08:02

Anito pejsovia, ani to gejsovia. Ch. J wie co to jest. Napewno jakiś nieudaczny klubik, co od lat wyżej sRRa niż d****e ma. Ot takie lokalne pośmiewisko.

RZESZÓW OD ZAWSZE RESOVII 2022-09-01 14:15:39

To miasto od pokoleń należy do Resovii! Brawo kopacze, teraz wygrana ze Skrą! Oby to was rozbudziło, a garbate kuropatwy sukcesu z pod tamy zamknąć pyski łgarze.

ks 2022-09-01 14:44:53

pejsowia nie zasłużyli na wygrana nic nie graja udało sie im ale maja sie czym podniecac pedałki to tylko puchar , legnica dała im strzelic wygrac aby dzieciaki płaczki nie płakały

aro 2022-09-01 15:08:41

Odwróć tabelę resovia liderem :)
Miedź odpuściła bo skupia się na lidze.
resovia nie ma co odpuszczać bo jest na dnie!

RR 2022-09-01 18:20:34

imbecyle stalowskie liga dopiero sie zaczeła oszczedzanie sily to nie bedzie ostatnia kolejka i mecz o wszystko no kur..a debile

RR 2022-09-01 18:20:35

ZKS STAL !! 2022-09-01 22:32:54

Brawo dla Resovii za ambicje i charakter teraz będzie już lepiej Nasza Stal się nie popisała zabrakło charyzmy i daliśmy Dup... można tak powiedzieć Szacunek dla Resovii gratulacje i mam nadzieję że w lidze też pokażecie ale przede wszystkim już nie długo derby i w derbach jedni i drudzy przestaną pierd... w komentarzach bo nikt z Resovii czy Stali nie wygra będzie remis w tedy co będziecie jedni i drudzy piwrdo... że fart albo coś powiem krótko prawdziwy kibic potrafi przyznać się do błędu jestem Kibicem Stali ale szanuje kibicow Resovii bo są kibice i są kibole !! Jeszcze raz szacunek i brawo za wygraną