2022-08-31 18:56:00

ŁKS Probudex Łagów przegrał u siebie z Cracovią

Gracze ŁKS-u Probudex Łagów odpadli z Fortuna Pucharu Polski. Podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego przegrali u siebie z Cracovią.

Od początku spotkania, częściej przy piłce była Cracovia, która starała się zdominować niżej notowanego rywala. ŁKS Probudex Łagów poprzeczkę postawił jednak wysoko, a od 11. minuty prowadził 1-0, po trafieniu Kacpra Chełmeckiego. Podopieczni Jacka Zielińskiego nie tak to sobie wyobrażali i szybko ruszyli do odrabiania strat.

Zespół z Krakowa w kolejnych minutach stworzył sobie więcej okazji strzeleckich i za wszelką cenę próbował doprowadzić do wyrównania. ŁKS jednak dobrze prezentował się na murawie i skutecznie odpierał ataki rywala. "Pasy" nie odpuszczały i w 25. minucie dopięły swego, a piłkę w siatce umieścił Otar Kakabadze.

Gospodarze w kolejnych minutach starali się zagrozić przedstawicielowi PKO Ekstraklasy. ŁKS Probudex Łagów z dobrej strony pokazał się na tle wyżej notowanego rywala, ale ostatecznie do przerwy wynik nie uległ zmianie. W drugiej odsłonie nadal częściej przy piłce była Cracovia, choć sytuacje mieli także podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego.

Konkretniejsi byli jednak przyjezdni, którzy w 59. minucie objęli prowadzenie, po trafieniu Virgila Ghity. ŁKS w kolejnych minutach postawił wszystko na jedną kartę i za wszelką cenę próbował doprowadzić do wyrównania. Zespół z Łagowa napierał, jednak ostatecznie nie udało mu się wygrać, a ostatnie słowo należało do Cracovii, dla której gola w doliczonym czasie gry, zdobył Jewhen Konoplanka.

ŁKS Probudex Łagów - Cracovia 1-3 (1-1)

1-0 Kacper Chełmecki (11)
1-1 Otar Kakabadze (34)
1-2 Virgil Ghita (59)
1-3 Jewhen Konoplanka (90)

ŁKS Probudex Łagów: Paweł Lipiec - Serhij Melinyszyn (63. Mateusz Mianowany), Krystian Szymocha, Aleksander Waniek - Maciej Tonia, Michał Mydlarz, Adam Imiela, Kamil Orlik (63. Artur Piróg), Kacper Rogoziński, Łukasz Seweryn (79. Piotr Rogala) - Kacper Chełmecki (46. Damian Lepiarz)

Cracovia: Lukas Hrosso - Otar Kakabadze, Cornel Rapa, David Jablonsky, Virgil Ghita, Michal Siplak - Marcin Budziński (57. Michał Rakoczy), Karol Knap, Jakub Myszor (46. Jewhen Konoplanka) -Benjamin Kallman (57. Takuto Oshima), Filip Balaj (57. Patryk Makuch)

Żółte kartki: Piróg, Rogoziński, Mianowany - Knap, Siplak