2022-08-31 23:34:26

Stal Mielec w kolejnej rundzie! Podopieczni Adama Majewskiego pokonali ŁKS Łódź po rzutach karnych

Po niezwykle emocjonującym spotkaniu Stal Mielec pokonała ŁKS Łódź. Regulaminowy czas gry i dogrywka nie przyniosły rozstrzygnięcia. O awansie zdecydowały rzuty karne, a świetnymi paradami popisał się Mateusz Kochalski.

Już w 11. minucie prostopadłą piłkę z połowy boiska zagrał Mieszko Lorenc, do futbolówki dopadł Mateusz Kowalczyk i uderzył z bliskiej odległości. Skuteczną interwencją popisał się jednak bramkarz Stali Mielec. Około 15. minuty ruszyli również goście, Leandro zagrał do Bogdana Vastsuka, a jego strzał zablokował obrońca ŁKS-u. Po analizie VAR arbiter podyktował jedenastkę, ponieważ Maciej Dąbrowski blokował piłkę ręką. Do jedenastki podszedł Mateusz Mak i trafił w słupek. Na tablicy wyników wciąż widniał bezbramkowy remis.

W 27. minucie z prawej strony zagrał Marcel Wszołek, piłka odbiła się od Marcina Flisa i wpadła prosto na nogę Dawid Korta. Były piłkarz Stali Mielec znakomicie przymierzył i wyprowadził ŁKS na prowadzenie. Na odpowiedź gości nie czekaliśmy długo. W 30. minucie dośrodkował Mateusz Mak, a piłkę głową do bramki skierował Bogdan Vastsuk.

Po zmianie stron znowu goście znaleźli się pod polem karnym rywali, błąd defensywy ŁKS-u wykorzystał Mikołaj Lebedyński i uderzeniem po długim słupku umieścił piłkę w siatce. W 81. minucie na nogę Vladislava Okhronchuka stanął Krystian Getinger i arbiter ukarał go czerwoną kartkę. Chwilę później w pole karne zagrał Marcel Wszołek, podanie przedłużył Michał Trąbka, a piłkę do bramki skierował  Kelechukwu Ibe-Torti.

W 88. minucie świetną prostopadłą piłkę zagrał Dawid Kort, a Nelson Balongo mocno uderzył w poprzeczkę. ŁKS grający w przewadze dążył do zakończenia tego spotkania. Z lewej strony dośrodkował Oskar Koprowski, uderzył Pirulo, jednak piłka poszybowała nad poprzeczką. Gospodarze nadal napierali i w doliczonym czasie gry piłkę głową zgrał Koprowski, z bliskiej odległości próbował uderzać Nelson Balongo, ale interweniował bramkarz Stali, potem dobijał jeszcze Nacho, jednak piłka poszybowała wysoko nad bramką.

W dogrywce ŁKS Łódź z minuty na minutę stwarzał sobie coraz groźniejsze sytuacje, jednak brakowało precyzji, aby zakończyć to spotkanie. Piłkarze Stali Mielec grając w dziesiątkę nie potrafili stworzyć składnej akcji i bronili się przed naporem gospodarzy. Dogrywka przyniosła rozstrzygnięcia i o awansie musiały zdecydować rzuty karne.

Seria jedenastek to popisy golkiperów, pierwsze rzuty karne obronili bramkarze obu zespół, potem kolejny raz dobrze interweniował Mateusz Kochalski, a ostatnią jedenastkę ustrzelił Leandro. Stal Mielec przechodzi do kolejnej rundy.

ŁKS Łódź - Stal Mielec 2-2 (3-4)

1-0 Dawid Kort (27)
1-1 Bogdan Vastsuk (30)
1-2 Mikołaj Lebedyński (52)
2-2 Kelechukwu Ibe-Torti (83)

karne: (0-0 Pirulo - obroniony), (0-0 Maciej Domański - obroniony), 1-0 Dawid Kort, 1-1 Arkadiusz Kasperkiewicz, 2-1 Nelson Balongo, 2-2 David Poreba, 3-2 Kelechukwu Ibe-Torti, 3-3 Kamil Kruk, (3-3 Michał Trabka - obroniony), 3-4 Leândro

ŁKS Łódź: Aleksander Bobek -  Marcel Wszołek,  Maciej Dąbrowski (46, Nacho Monsalve), . Mieszko Lorenc,  Oskar Koprowski - Javi Moreno (67,  Pirulo), Władysław Ochronczuk,  Mateusz Kowalczyk (82,  Michał Trąbka), Dawid Kort,  Bartosz Biel (73,  Kelechukwu Ibe-Torti) -  Piotr Janczukowicz (67, Nelson Balongo).

Stal Mielec: Mateusz Kochalski -  Fabian Hiszpański (46,  Fryderyk Gerbowski), Kamil Kruk,  Mateusz Matras (46,  Arkadiusz Kasperkiewicz), Marcin Flis (67,  Krystian Getinger),  Leândro -  Bogdan Vaštšuk (67, Maciej Domański),  Paweł Żyra,  David Poreba,  Mateusz Mak (68,  Saïd Hamulic) -  Mikołaj Lebedyński.

żółte kartki: Biel, Ochronczuk - Kruk, Flis, Matras, Mak, Poreba, Kochalski, Gerbowski.
czerwona kartka: Krystian Getinger (81. minuta, Stal, za nadepnięcie przeciwnika).