2022-08-20 18:56:30

Spokojne zwycięstwo Stali Stalowa Wola nad Chełmianką Chełm

Stal Stalowa Wola bez żadnych problemów pokonała dziś kolejnego ligowego rywala, Chełmiankę Chełm 2-0. Przeczytajcie podsumowanie tego starcia.

Po ostatnich wygranych nad KS-em Wiązownica i Unią Tarnów, Stal Stalowa Wola z pewnością głodna była kolejnych punktów. Dzisiejsze spotkanie z Chełmianką Chełm miało pomóc w ich zdobyciu.

Plan zaczął spełniać się już w pierwszej połowie. W 8.minucie “Stalówka” dostała szansę, a rzut karny podyktowany przez arbitra bezbłędnie wykonał Jakub Kowalski. Do przerwy, mimo sporych chęci, nie udało się odnotować więcej bramek żadnej z drużyn.

Kolejna sytuacja, która zakończyła się celnym strzałem nadarzyła się po rozpoczęciu drugiej części starcia. W 57.minucie Michał Kitliński pokonał bramkarza Chełmianki i podopieczni Łukasza Surmy zaczęli pewnym krokiem zbliżać się do zdobycia kolejnych trzech punktów.

Mecz cechował się sporym spokojem, a pokusić można się nawet o stwierdzenie, że wkradło się nieco monotonii. Kibice na stadionie w Stalowej Woli nie obejrzeli już piłki w siatce, a konto gospodarzy wzbogaciło się o następne “oczka”.

1-0 Jakub Kowalski (8)

2-0 Michał Kitliński (57)

Stal: Smyłek, Hudzik, Kucharczyk, Olszewski, Kowalski, Soszyński, Duda, Szuszkiewicz, Myszogląd, Kitliński, Lebioda.

Chełmianka: Brzozowski, Wiatrak, Bobrov, Janiszek, Panas, Piekarski, Stępień, Bonin, Czułowski, Wójcik, Chwedoruk.